‘Olgay Alışık’ 46 sanatçının resim sergisiyle hayata yeniden ‘Merhaba’ dedi

11 Ağustos 2018 Cumartesi, 16:20

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; ünlü ressam Emine Alışık, geçtiğimiz yıl kalp yetmezliği nedeniyle kaybettiği 33 yaşındaki oğlu Olgay Alışık’ın adına Cunda Adası’nda hizmete soktuğu sanat galerisinin açılışını, 46 sanatçı arkadaşıyla birlikte hazırladıkları ‘Merhaba’ isimli bir sergiyle gerçekleştirdi.

 

Sanatçı Emine Alışık’ı; oğlunun ismini taşıyan Olgay Sanat Galerisi’nin açılışında sanatçı dostları ve kalabalık bir sanatsever topluluğu da yalnız bırakmadı.

Kokteylli açılışta muhabirimize açıklamalarda bulunan sanatçı Emine Alışık, “Bu sanat evimizi rahmetli oğlumun adına açtım. Burada sergi açılışları, şiir dinletileri gibi etkinliklerle Cunda adamıza kültürel anlamda bir şeyler katmak istiyorum. Ayrıca resim kurslarımızı da haftanın belirli günlerinde çocuklar ve yetişkinlere yönelik yapmayı planlıyoruz” dedi.

Sanat evinin açılışını 46 sanatçı arkadaşıyla birlikte hazırladığı resim sergisi ile gerçekleştirmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Emine Alışık, “Şu anda burada Türkiye’nin çeşitli kentlerinden 32 sanatçı arkadaşım açılışa katıldı. Herkes birbirine sevgiyle, dostlukla sarılsın diye sergimize ‘Merhaba’ ismini verdik. Sanatı daha uzun yıllar yaşatabilme adına burada birlikte olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Emine Alışık, 17 yıldan bu yana yerli ve yabancı sanatçı arkadaşlarıyla birlikte sürdürdükleri Ege Rüzgarları adını taşıyan resim atölyesi ve akabindeki sergi çalışmalarının bu yıl 18. sini düzenleyeceklerinin de müjdesini vererek, “Yeni sanat evimizde 20 Ağustos’ta da Mehmet Akkaya adlı bir ressam arkadaşımızın da kişisel resim sergisi gerçekleşecek. Bu sergi 10 gün sürecek. Böylelikle sergilerimiz burada yaz-kış devam edecek. Şu anda bunların müracaatlarını alıyoruz. Kültür etkinliklerine katkımız bundan sonrada sürecek” ifadelerini kullandı.SUAT SALGIN (AYVALIK)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB