Balıkesirliler Dernekleri Buluşma programı Havran’da yapıldı

07 Ağustos 2018 Salı, 12:32

 

İki gün süren Program’a Ülke Genelinde ve Yurt dışından 18 Dernek katıldı.

Programın ilk bölümünde Yemek ikramı ve plaket takdimi yapıldı.

Havran Belediyesi ve (Baldep)Balıkesirliler Derneği Platformu sponsorluğun’da yapılan etkinlikte Şehit Ömer Halis Parkın’da bir araya gelen Dernek Başkanları görüş ve önerilerini dile getirdiler. Balıkesirliler Derneği Platformu Başkanı Sayın Salih Sağıroğlu ve İstanbul Havranlılar Derneği Kurucu Başkanı Hamit Güven günün önemini belirten kısa konuşmasının ardından Belediye Başkanı Emin Ersoy,İstanbul Havranlılar Derneği Başkanı Belkıs Öğüt tarafından Hediye Çantası ve Plaket takdimi gerçekleşti.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy,yaptığı konuşmada şunları söyledi.Ülkemizin farklı il ve İlçelerinden hatta yurt dışından Hollanda’dan katılan Dernek Başkanlarımız ile bugün bir aradayız.
Bu etkinliği tertipleyen başta İstanbul Havranlılar Derneği Başkanı Belkıs Öğüt olmak üzere tüm Balıkesirliler Derneği Platformuna ve katılım gösteren Dernek Başkanlarımıza teşekkür ederim dedi.
Ersoy,Havran köklü tarihi,Tarımı ve Kültürel yapısı Balıkesir’imizin önemli ilçeleri arasındadır.Havran Balıkesir’in önemli İlçesi Balıkesir ise Türkiye en önemli illeri arasındadır.Havran’dan ne zaman şehir dışına çıksam memleket özlemi sarıyor.Bir an önce Havran’a dönmek istiyorum.Tüm zenginlikleri barındıran Zümrüt İlçemiz Havran’a Belediye Başkanı olarak hizmet ettiğim için Rabbim’e şükrediyorum bana bu fırsatı bana verdiği için dedi.
İstanbul Havranlılar Derneği Başkanı Belkıs Öğüt ise Bu ay toplantımızı Memleketimiz Havran’da yapıyoruz.Tüm Dernek Başkanlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederim dedi. Balıkesirliler Dernekleri Buluşma programı kapsamında ikinci bölümünde Belediye Kültür Merkezinde Derneklerin sorunlarını ele alındığı programa Balıkesir Milletvekilleri,Mustafa Canbey,Ensar Aytekin,Fikret Şahin,Parti Temsilcileri,Sivil Toplum Temsilcileri katıldı.
programda Balıkesirli Derneklerin sorunları ele alındı.Derneklerin faaliyet gösterdikleri şehirlerde çalışmaları enine boyuna masaya yatırıldı.
Milletvekilleri,Dernek Başkanları birer konuşma yaptılar.
Balıkesirliler Dernek Başkanları Balıkesir’i İlçeleri ile birlikte yaşadıkları şehirlerde en iyi şekilde temsil ettiklerini Balıkesir’in Kültür yapısını tarihini anlattıklarını belirttiler..

Balıkesirliler Dernekleri Buluşma programları ikinci gününde Havran’da çeşitli faaliyetle ile devam etti.
Dernek Başkanlarının Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı’nın kabrini ziyaret eden Başkan ve üyeleri devamında Anıt Müzeyi gezdiler.
Kazdağları’nın eteklerinde hanlar bölgesinde oksijenin bol olduğu inceleme gezisi yapıldı.Çay ve yemek ikramı sonrası fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB