03 Ağustos 2018 Cuma, 14:14
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

SALTANAT ARABALARINDAN İNİN,TAKSİYE BİNİN…

Dolar 5 TL
Euro 5.80 TL
Benzin 6.30 TL
Motorin 5.75 TL
Doğalgaza %50 zam
Elektriğe %14 zam
Ekmeğe %20 zam
Ulaşıma %25 zam
Süte %33 zam
Tereyağına %65 zam
Yumurtaya %27 zam
Kuzu etine 15 TL zam
Dana etine 12 TL zam
Çaya çorbaya gazoza ÖTV…Bunlar Vatandaşa binen yük..Ucu açık..yani çok değil 1 ay sonra bir zam furyası daha bizi bekliyor..Peki buna karşılık tasarruf yapıyormuyuz? sanmam…
Ancak en büyük tasarrufu önce devlet yapmalı…Çünkü asıl yük devletin üstünde.Yıl sonuna kadar ödenmesi gereken dış borç 70 milyar dolar… Buna karşılık ülkede ithalata dayalı rejim uygulandığı için maalesef alacaklar borcu karşılamıyor..
Devletin bu durumda önünde iki yol var.Ya her şeye zam ki bunu zaten yapıyor ama nereye kadar? yada büyük bir tasarruf politikası izlemek.
Belediyeler ve tüm kamu kurumları maalesef sınırsız bir savurganlık içinde.
Başta başkanlar olmak üzere,müdürü,müdür yardımcısı,yardımcının yardımcısı,sekretere varana kadar lüks araçlarla mesailerine gidip geliyorlar.Bir duyuma göre bu araçların büyük çoğunluğu kiralanıyor. Maliyet katlamalı şekilde devam ediyor Dolara bağlı olarak.
Ey devlet büyükleri size saygımız sonsuz yalnız harcanan bu güzel ülkemin sınırlı kaynakları…Duvara dayanmak üzereyiz. Çatı çökerse hepimiz altında kalacağız.
Sayın Valim,Sayın Belediye başkanlarım örnek olun.tasarrufu siz başlatın anında diğer kurumlar uyacaktır. Zaten Sayın Valimiz’in bir genelgesine bakar.
Unutmayın bu ülke rahmetli Recep Yazıcıoğlu gibi adı milletin vicdanında yer etmiş halkın gönlünde taht kurmuş valilerde gördü.
Tasarruf etmek asla kimseyi prestij kaybına uğratmaz.Bizler zengin ailenin yaramaz çocukları değiliz.Kurtuluş savaşı yaşamış bir milletiniz.
HAYDİ TASARRUFA…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB