MİLLETVEKİLİ CANBEY, EDREMİT’TEKİ İLETİŞİM OFİSİNDE HALKI DİNLEDİ

01 Ağustos 2018 Çarşamba, 10:07

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit’te Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Koordinasyon Merkezinde vatandaşlarımızla bir araya gelirken, AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkcü de parti binasında düzenlediği halk günü ile halkımızla birlikte olmanın en güzel örneğini sergilediler.

Milletvekili İletişim Ofisi’nin ilk halk buluşması AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ile gerçekleştirildi. Ofise gelen vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyen Milletvekili Canbey, “Milletvekili adayı olduğum süreçten bu yana ‘her zaman milletimizle birlikte olacağız’ diye hep söylüyordum. Zaten Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da “Milletin içinde olun” diye sık sık vurguluyor. Yani milletimizle birlikte bu meseleleri konuşup çözüm üretmeye çalışacağız. Yeni uygulamalar yapmamız ve Milletle buluşmanın yollarını bulmamız lazım. Bu yaptığımız çalışma da bunun ögelerinden bir tanesi. Daha önce seçim kampanyası döneminde bizler iletişim ofislerimiz olacak diye milletimize söylemiştik. Aslında bugünkü uygulamamız, iletişim ofisinin önemli bir örneği. Milletimizin dertlerini dinlemeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. Çözüm üretemediğimiz zaman bunun sebeplerini milletimize anlatıyoruz. Herkese geri dönmeye çalışıyor, herkesin telefonunu açıyoruz. Milletimiz de bundan çok memnun. Meclisimiz yani genel kurul Ekim’e kadar kapandı. Bizler de milletvekilleri olarak sahaya döndük. Bundan sonra köy ve mahalle ziyaretlerimiz, ilçe ziyaretlerimiz olacak. Bütün Balıkesir’i dolaşacağız. Biz milletvekilleri arasında görev paylaşımı yaptık. Körfez bölgesine ben bakacağım. Elimizden geldiğinde 5 milletvekili olarak milletimizin sorunlarını çözmeye çalışacağız. Biz, hem Büyükşehir Belediye başkanımız, hem de ilçe başkanımız olarak milletten aldığımız vekaleti kullanmak adına elimizden geldiğince gayret göstereceğiz. Meclis açıldığı zamanda da 3 gün Ankara’da, diğer günler buralarda olacağız. Boş zaman geçirmek yok. Milletin içinde olacağız, köylere ve mahallelere gideceğiz” dedi. Halkımızın genellikle bireysel taleplerde bulunduğunu söyleyen Canbey “Bireysel talepler çok oluyor, bu talepleri not alıyoruz ve olumlu veya olumsuz geri dönüşler yapıyoruz” dedi. Edremit’e önümüzdeki günlerde yeni müjdeler vereceğini söyleyen Canbey, “yeni Devlet Hastanesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bazı gelişmeler var. Yine kendi Bölgemizdeki turizmin canlandırılması ve sahillerimizin temizlenmesi önemli. Kazdağlarımız dünyaca ünlü. Bu Kazdağlarımızı turizm açısından daha iyi şekilde değerlendirmenin yollarını arıyoruz. Teleferik projesi için altyapı ve fizibilite çalışmalarının iyi yapılması gerekiyor. Bu bölgede de böyle bir beklenti var. Eğer fizibilite olarak uygunsa, önümüzdeki dönemde çalışacağız. Çanakkale köprüsünün yapılıyor olması bizim bölgemiz için çok önemli. İnsanların ulaşımını kolaylaştıracağı için gayrimenkul değerleri daha da artacaktır. Daha önce de dediğim gibi Körfez’in yıldızı parlayacak” dedi. Milletvekili ile görüşmeye gelen vatandaşlar ise “Bizlerin sorunlarını tek tek dinleyen Milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da bu tarz buluşmaların devamlı olmasını temenni ediyoruz” dediler.

İLÇE TEŞKİLATINDA HER SALI HALK BULUŞMASI

AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı tarafından her hafta Salı günü düzenli olarak gerçekleştirilen Halk buluşması bu hafta da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Gelen vatandaşlarımızın sorunlarını, istek ve taleplerini dinleyen İlçe Başkanı Metin Örkcü, talep ve istekleri tek tek not alarak, çözüm bulunmasını sağlıyor. “Bizler halkımızın için buradayız, onların dertleri bizim derdimiz demektir. Her Salı günü parti binamızda halkımızla buluşuyoruz diğer günler ise sahada yine vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bizler sadece seçim dönemlerinde değil, her zaman halkımızla iç içe, omuz omuzayız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB