GELECEĞİN FUTBOLCULARI BAŞKAN GENÇER İLE BULUŞTU

01 Ağustos 2018 Çarşamba, 09:44

 

Sarı Zeybek Spor Kompleksi yıl boyunca Ayvalıkgücü Belediyespor, Armutçuk Gençlikspor ve Ayvalık Atletizm Spor kulüplerinin yaklaşık üç yüz çocuğa ev sahipliği yapıyor

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, alt yapıya verdiği meyvelerini almaya başladı ve sekiz kategoride yaklaşık 250 sporcu Sarı Zeybek Spor Tesislerinde eğitim alıyor. Ayrıca Ayvalıkgücü Belediyespor alt yapı okulu tarafından da sporculara matematik ve yabancı dil eğitimi de sunuluyor. Armutçuk Spor Kulübü ise bünyesinde barındırdığı iki yüz on beş kayıtlı öğrencisiyle kentte örnek olmaya devam ediyor.

Sporcu ailelerinin de katıldığı buluşmaya, Armutçuk Gençlikspor’un Başkanı Cemal Erhanoğlu, Ayvalık Atletizm Kulübü Başkanı Sabahattin Tatar ve Ayvalıkgücü Altyapı sorumlusu Cengiz Konan da katıldı.

Sarı Zeybek Spor çok güzel bir tesis haline geldiğini belirten Cemal Erhanoğlu ‘’Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in desteği ile sürdürdüğümüz ücretsiz futbol okulu kurslarımız çok güzel gidiyor. Çok fazla talep var. Sabah ve akşam olmak üzere haftanın beş günü çocuklarımız burada antrenman yapıyor. Bu tesisi kazandırdığı için Ayvalık Belediyemize ve Başkanımız Rahmi Gençer’e çok teşekkür ediyoruz’ ’dedi.

Hedeflerinin 2020 Olimpiyatları olduğunu kaydeden Sabahattin Tatar, ‘’ Çalışmalarımızı her gün sürdürüyoruz. Soyunma odalarımız, kabinlerimiz sahamız hepsi müsait. Sarı Zeybek Tesisleri artık spor kompleksine dönüştü her gün onlarca yüzlerce sporcu burada antrenman yapıyor ‘’dedi.

Sarı Zeybekle Tesislerinde Başkanımız Rahmi Gençer’in projesi olan futbol akademisini faaliyete geçirdiklerini ifade eden Cengiz Konan 125 çocuğumuz kayıt yaptırdı. 85 tanesi yaz sezonu olduğunu için düzenli geliyor. Bu güzel tesisten çok iyi sporcular çıkaracağına inanıyorum. Çocuklarımız sadecespor yaparak büyümüyor. Burada hem sosyalleşiyor hem de eğitim alıyorlar. İngilizce ve Matematik kursları da vermeye başladı. Bu imkânı sağlayan şahsım, ailelerimiz ve çocuklarımız adına Başkanımız Rahmi Gençer’e şükranlarımızı sunuyorum’ ’dedi.

Çocuklar ve ailelerle sahanın ortasında küçük bir sohbet gerçekleştiren Başkan Rahmi Gençer, öncelikle çocuklara aldığı eğitimler ve yaş kategorileri ile ilgili sorular sordu. Gençer’’ Çok şanlısınız. Çok özverili öğretmenleriniz var. Çok iyi bir sporcu olmanın yanı sıra iyi bir insan olmak için çalışıyorlar. Bizim de amacımız bu. Hayattanız boyunca spor yapacaksınız. Bu çok büyük bir kazanç. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Çalışkan, paylaşmasını bilen ve geleceğe umutla bakan gençler olmanızı istiyoruz. Sizden sonra gelen tüm çocuklar dileriz bu geleneği sürdürürler ’ ’şeklinde konuştu.

Kulüp antrenörlerini tek tek alkışlatan Başkan Gençer, program sonunda ailelerin isteğiyle çocuklarla tek tek fotoğraf çekildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB