EGE GÜNDEM GAZETESİ

VEKİLLER SELFİYİ BIRAKIN İŞ YAPIN

VEKİLLER SELFİYİ BIRAKIN İŞ YAPIN
11 views
28 Temmuz 2018 - 1:25

Vatandaş hakkını arayacak milletvekillerini görevde görmek istiyor. Binlerce mağdur, emekli olabilmek için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin adım atmasını bekliyor.

Vekiller vatandaşı dinlerse millete, partisine ve kendisine faydalı olabilirler. Halkı gözeten milletvekillerinin, kanun teklifi vererek emeklilik hakkı kazanan vatandaşların emekli olabilmesi için ödemesi gereken prim borcunu ödeyemediği için emekli olamıyorlar. Meclisin, vatandaşların aylığını alacağı bankada sorun yaşamadan kredi alabilmesi adına çalışma yapması gerekiyor. Vatandaşların bu mağduriyetini milletvekilleri, Cumhurbaşkanına  bildirmeliler. Halkın büyük umutlarla rey verdiği vekiller ise sosyal medyada özçekim(selfie) ile meşguller, vatandaşın sorununu çözme yoluna gitmiyorlar.

 

Dokuz bin gününü tamamlamış ancak prim borcu olan binlerce esnaf prim borcunu ödeyemediği için emekli olamıyor. Kazanılmış hakkının gasp olduğunu iddia eden vatandaşlar; “çalışma günümüzü doldurduk, bağ-kur’a gittiğimizde önümüze prim borcumuzu koyuyorlar. Bankaya kredi çekmeye gittiğimizde, kredi kartı borcu, e-haciz, hesaba bloke gibi geçmiş dönem sorunlarıyla karşılaşıyoruz. Bu sorunları aşabilenler, yüksek faiz ile bankadan kredi çekmek zorunda kalıyor. Para zaten otomatik SGK ya yatıyor, elimize hiç geçmeyen kredi için zorluk çıkarılıyor. Bizler devlete olan borcumuzu ödemek, karşılığında da emekli olup emekli maaşımızdan kredi tutarınca kesinti uygulanmasını bekliyoruz.” Dediler.

Önümüzde yerel seçimler var.

İktidar partisi milletvekillerini göreve davet ediyoruz, vatandaşların haklarını savunma adına Meclis’te bir çalışma yapılması gerekli önümüzde yerel seçimler var. Halkımız kendine yapılan hizmeti gözetir, hakkını verir. Konuyla ilgili olarak “emeklilik kredisi” için milletvekilleri halkın sesine kulak vermeleri gerekiyor. SGK ile devlet bankalarının daha uyumlu bir biçimde çalışması, vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi şart.

Milletvekilleri Cumhurbaşkanını , Partisini, Vatandaşı ve yerel seçimleri düşündükleri yok…

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1