EGE GÜNDEM GAZETESİ

ÜYE GÖZETMEKSİZİN TÜM ESNAFI DÜŞÜNEN BAŞKAN

ÜYE GÖZETMEKSİZİN TÜM ESNAFI DÜŞÜNEN BAŞKAN
15 views
28 Temmuz 2018 - 0:24

Edremit Madeni Sanatkarlar ve Elektrikçiler Odası Başkanı Hayati Seçen’den SGK müdürü Cuma Saygıner’İ ziyaret etti. Ziyaret karşılıklı sohbet havasında geçerken Başkan Seçen üyelerinin ve esnafın sorunlarını dile getirdi.
Madeni Sanatkarlar ve Elektrikçiler Odası Başkanı Hayati Seçen; “Emekliliklerini dolduran tüm haklarını yerine getirmiş, SGK yada Bağ-kur borcu olan esnafın bankalara muhtaç ediliyor. Onbeş, Yirmibin lira için insanlara zorluk çıkarılıyor, geçmiş dönemdeki borçları, e-hacizleri önlerine engel olarak çıkıyor. Kredi verilenlere ise yüksek faiz uygulanıyor. Bununla ilgili SGK’dan bir çalışma talep eden başkan Seçen; “SGK parayı direk bankadan kendisi alıyor, vatandaşı hiç banka ile muhatap etmeden emekli maaşlarının kesileceği miktarı tebliğ ederek bu iş halledilebilir, vatandaşın mağduriyeti giderilebilir.” Dedi.
Edremit SGK müdürü Cuma Saygıner; “Vatandaşın emeklilik borçları için bir çalışmanın gerçekleştiğini, kendilerinin de bütün vatandaşlara ellerinden gelen yardımı ve kolaylığı sağladıklarını belirtti. Bizler burada vatandaşa hizmet için görevlendirilmiş kişileriz.”dedi.
Başkan Seçen, Müdür Cuma Saygıner’e vatandaşlara sağladığı kolaylıktan ve verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1