EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’da Askerler Dualar Eşliğinde Uğurlandı

Sındırgı’da Askerler Dualar Eşliğinde Uğurlandı
18 views
27 Temmuz 2018 - 11:53

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Belediyesi, askere gidecek olan gençlere Cumhuriyet Meydanında uğurlama töreni düzenleyerek geçmişten günümüze gelen geleneklerimize de sahip çıktığını gözler önüne serdi.
Mahallelerde ve asker aileleri tarafından düzenlenen asker eğlencelerinin yanında Sındırgı Belediyesi tarafından askerlerin kazasız belasız vatan borcunu ödeyip ailelerine kavuşmaları için Kur’an-ı Kerim okutuldu, dualar ile uğurlama töreni gerçekleştirdi.

98-3 tertip 90’a yakın gencin askere uğurlandığı Sındırgı ilçesinde vatandaşlar ve Mehmetçikler Cumhuriyet Meydanında toplandı. Eller hep birlikte semaya açıldı.
Etkinliğe Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla, meclis üyeleri, askerler, asker aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Askerlere özel hazırlanan çantaları takdim ederek hayırlı teskereler dileyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Peygamber efendimizin (s.a.v) İstanbul bir gün feth olacaktır. Onu feteden asker ne güzel askerdir. Onu fetheden komutan ne güzel komutandır sözüne istinaden İstanbul’ lara giden Eyüp Sultanların, Fatih Sultan Mehmetlerin torunları olarak İstanbul’u feth etmişiz. Kuva-yiMilliye’nin torunları olarak afiyete gelir vatanımızı korur dediği yaşta askere gidiyorsunuz. Rabbim yolunuzu açık etsin. Rabbim oradaki görevinizi en iyi şekilde yerine getirmenizi nasip etsin. Elinizde bulunan şanlı Türk bayrağımızın şanını şöhretini yüceltmek için ben de varım diyebilecek güç kudret siz de var. Sizlerden ve sizin gibi evlatları yetiştiren ailelerimizden Allah razı olsun. Tez zamanda gidip gelmeniz, sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle. Bizler her zaman hem sizlerin hem ailelerinizin yanındayız. “ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1