EGE GÜNDEM GAZETESİ

BALIKESİR DEVLET HASTANESİ’NDEKİ PERSONEL SIKINTISINI TBMM’YE TAŞIDI

BALIKESİR DEVLET HASTANESİ’NDEKİ PERSONEL SIKINTISINI TBMM’YE TAŞIDI
11 views
27 Temmuz 2018 - 11:43

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret ŞAHİN Balıkesir Devlet Hastanesi’nde yaşanan personel sıkıntısını ve bundan dolayı hastaların yaşamış oldukları mağduriyetleri söz alarakTürkiye Büyük Millet Meclisigündemine taşıdı.
Milletvekili ŞAHİN TBMM’de yaptığı konuşmada; Balıkesir İlimizde 1896 yılından buyana hizmet vermekte olan Devlet hastanesinin yatak kapasitesi 2017 yılında Şehir Hastanesinin hizmete girmesiyle birlikte 650’den 260’a indirilmiş ve hastanenin personel dağılımı bu yatak sayısına göre düzenlenmiştir.
İl genelinde toplam hasta yatak sayısının azalması sonrasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle, Balıkesir Devlet Hastanesi’nin yatak sayısı bu defa 400’e yükseltilmiş fakat personel dağılımı buna göre düzenlenmiştir.
Yani 400 yataklı hastanede, 200 yataklı hastane personeli ile hizmet verilmeye çalışılmaktadır.
Personel yetersizliği nedeniyle hem vatandaşlarımız hem de hekimlerimiz ve sağlık personelimiz büyük sıkıntılar yaşamaktadır.
Balıkesir Devlet Hastanesi personel dağılım cetvelinin 400 yataklı hastaneye uygun olacak şekilde ne zaman güncelleneceği ve bu sorunların ne zaman çözüleceğini Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA’ya sordu ve bu sorunların acilen Balıkesir halkı tarafından çözümlenmesinin beklendiğini ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1