EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kızılay’dan kurban bağışı çağrısı

Kızılay’dan kurban bağışı çağrısı
25 views
26 Temmuz 2018 - 12:00

Türk Kızılayı Edremit Şube Başkanı Necati Uytun yaklaşan kurban bayramı ve hayırseverlerin yapacağı kurban yardımları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor. Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası kapsamında yurtiçinde bir hisse bedeli 750 lira, yurt dışında ise 590 lira olarak belirlendi. Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2018 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanan model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak.
KURALINA UYGUN
Kurbanlıklarınız İslami şartlara uygun biçimde kesiliyor.
Din görevlileri kurban kesimine eşlik ediyor.
Tüm kurbanlıklar veteriner kontrolünden geçiriliyor.
İşlemler noter huzurunda gerçekleştiriliyor.
AMACINA UYGUN
Kurban etleri Et ve Süt Kurumu işbirliğiyle konserveleniyor.
Tüm yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin sofrasında yer alıyor.
Türk Kızılayı’nın yardım kampanyası ile vekaleti alınan kurbanlarınız, kuralına uygun olarak kesiliyor, amacına uygun olarak konserveleniyor. Tüm yıl yardımsevenlerden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan konservelerle, bayramın bereketi yıl boyu sürüyor.
YARDIMSEVENLER BEREKETİ PAYLAŞIYOR
Türk Kızılayı’na yurt dışına gönderilmek üzere de kurban vekaleti verilebilir, sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz. Yardımlarınız sayesinde Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Bangladeş, Pakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Filistin, Irak, Suriye, Etiyopya, Somali, Senegal, Nijer, Moritanya, Çad ve Orta Afrikada tamamı 40 ülkede sofralarda tüm yıl bayram bereketini yaşatabilirsiniz.
NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ?
Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden “Vekâleten Kurban” menülerini kullanarak elektronik işlemle,
168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından,
Tüm bankalarda bulunan Türk Kızılayı bağış hesaplarına,
Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılayı Posta Çeki hesabından,
Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden yapabilirsiniz. Edremit şubesi İRTİBAT :0 266 373 52 59 – 0 542 661 58 78 / Banka Iban No: Edremit Ziraat Bankası : TR 37 0001 0001 0900 0018 6864 39
Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. kimlik numaranızı veya bağışçı kodunuzu girerek yapabilirsiniz.
Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattını arayabilirsiniz.
KREDİ KARTINA 4 TAKSİT İMKANI
Vatandaşların bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılayı şubelerini, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve “www.kizilay.org.tr” internet adresini kullanarak vekaletlerini verebilecekler.
Türk Kızılayına kurban vekaleti veren vatandaşlar yurtiçi kurbanı seçerlerse 750 TL, yurtdışı kurban seçerlerse 590 TL ödüyor. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız arzu ederlerse bunları dolar ve avro olarak da Türk Kızılayı hesaplarına yatırabilirler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1