EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkanların Başkent temasları sürüyor

Başkanların Başkent temasları sürüyor
8 views
26 Temmuz 2018 - 11:52

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kurtdere Güreşleri’ne davet için gitti Ankara temasları kapsamında; AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

KIRMIZI DİPLİ MUM İLE DAVET
Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Ankara temasları devam ediyor. 2014’ten bu yana Karesi Belediyesi’nin dokunuşlarıyla yeniden hayat bulan, bu yıl 10-11-12 Ağustos tarihlerinde Balıkesir Karesi’de yapılacak olan Kurtdereli Güreşleri’ne; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere Ankara protokolünü ziyaret ederek geleneksel kırmızı dipli mum ile davet eden Başkan Kafaoğlu ve Başkan Yılmaz, dün de AK Parti Genel Merkezi’ndeydi.
GENEL MERKEZ ZİYARETİ
Başkanlar; AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş ve Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’yı ziyaret ederek kırmızı dipli mum ile Kurtdereli Güreşleri’ne davet etti.
YAĞLI GÜREŞİ ÖNEMSİYORUZ
Geleneklerin yaşatılabilmesi ve sürdürebilir halde yeni nesillere ulaştırabilmesi için Kurtdere Güreşleri’ne sahip çıktıklarını söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bakanlıkların, Balıkesir Valiliğinin, Büyükşehir Belediyesinin ve yerel yöneticilerin güreşlere ciddi anlamda destek olduğunu söyledi. Güreşlerin Türk tarihinde farklı bir özelliği olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Güreş bizim geleneğimiz. Baba ve oğlun güreştiği başka bir millette yok. İşte biz de bu geleneğin yaşatılması ve dünyaya tanıtılması için güreşlere önem veriyoruz” dedi. Başkan Yılmaz, Başkent’te kendilerini ağırlayan tüm protokole samimi ev sahipliği için teşekkür etti ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Yardımcılığına atanan Hamza Yerlikaya’ya yeni görevinde başarılar diledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1