EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir MYO’dan Sosyal Sorumluluk Projesine Destek

Balıkesir MYO’dan Sosyal Sorumluluk Projesine Destek
16 views
26 Temmuz 2018 - 11:50

Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu, Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV) ve Sabancı Vakfı arasında “Okul Öncesi Kaynaştırma Eğitiminde Yardımcı Personel Yetiştirme Programı” kapsamındaki projeye destek vermek üzere proje ortağı oldu.
Proje kapsamında gerçekleşen iş birliği dolayısıyla Balıkesir Meslek Yüksekokulu ve OBİDEV arasında proje protokolü imzalandı. Kurum adına Balıkesir Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ergün Demir’in imzaladığı protokolde, proje kapsamında Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Galip Genç’in kurum irtibat kişisi olarak görev yapacağı belirtildi.
Proje kapsamında Balıkesir Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerine otizmli çocuklar için kaynaştırma eğitimi ve sonrasında da sertifika verilerek okullarda kaynaştırma uygulamaları takip edilecek. Projede ayrıca otizmli çocuklar için Türkiye’de ilk olacağı belirtilen kaynaştırma eğitimi için uygulama modülleri geliştirilerek bölüm öğrencilerinin mesleki deneyim kazanması sağlanacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1