EGE GÜNDEM GAZETESİ

BALIKESİR İVRİNDİ ZİRAAT ODASI SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI ÜRETİM PROJESİ

BALIKESİR İVRİNDİ ZİRAAT ODASI SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI ÜRETİM PROJESİ
17 views
25 Temmuz 2018 - 14:16

İvrindi Ziraat Odası Başkanlığı olarak bölgedeki aşılı fidan ihtiyacını gidermek , çiftçilere uygun fiyat ve kaliteli fidan temin etmek amacıyla 21.06.2016 tarihinde fidan üretim sertifikası alarak, sertifikalı ceviz, badem, kestane ve asma fidanı üretmek amacıyla ilk adımlar atıldı.

Bu proje için İvrindi – Yeşilköy Mevkiinde 15.722 metrekare arazi satın alınarak üretim çalışmalarına başlanmıştır.
2017 yılı nisan ayında araziye ilk ceviz, badem, asma ve kestane tohumları ekilerek üretime geçilmiştir. 2018 yılı nisan ayında çöğürleri ilk aşılama yapılmıştır.
Balıkesir – İvrindi Ziraat Odası Başkanı Hasan Hüseyin Koyun Meclis üyeleri ile birlikte Edremit-Balıkesir karayolu üzerinde bulunan fidan üretim, tanıtım ve satış bahçesinde incelemelerde bulunarak yetiştirilmekte olan ceviz, badem, asma ve kestane fidanları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Kasım ayında satışa sunulması planlanan ceviz fidanları meclis üyelerimiz tarafından titizlikle incelendi. Başkanımız Hasan Hüseyin Koyun bu arazinin alınmasında ve fidanların yetiştirilmesinde başta emektar çiftçilerimize Meclis üyelerimize ve oda çalışanlarımıza arazide gösterdikleri çalışmalarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1