EGE GÜNDEM GAZETESİ

MÜSİAD BALIKESİR ARAKAN’DA

MÜSİAD BALIKESİR ARAKAN’DA
8 views
24 Temmuz 2018 - 11:38

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şubesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Balıkesir Şubesi geçtiğimiz aylarda Arakan için insani yardım ve işbirliği protokolü imzalamıştı. İmzalanan protokol çerçevesinde toplanan yardımlar MÜSİAD Balıkesir ve İHH Balıkesir tarafından oluşturulan müşterek ekip tarafından Bangladeş’te bulunan Arakan kamplarına götürüldü.
Ülkemiz ile manevi ve tarihi bağları bulunan Arakan’lı Müslümanların maruz kaldıkları soykırım, işkence ve sürgün sebebiyle mülteci kamplarında çok zor şartlar altında yaşıyor olmasından dolayı Balıkesir halkında kamuoyu oluşturmak ve yardım toplama faaliyetleri yürütmek amacıyla imzalanan protokol sonunda yardımlar toplandı. Arakan’lı Müslümanların acısını bir nebze de olsa dindirmek amacıyla Balıkesir’li yardımseverlerden toplanan bağışlar MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay Yıldız ve İHH Balıkesir Şube Başkanı Erman Elhan’ın da yer aldığı bir heyetle Arakan’a ulaştı. Cuma günü İstanbul’dan yola çıkan heyet hafta sonu Bangladeş’e ulaştı. Oradan kampların bulunduğu bölgeye geçen ekip Balıkesir MÜSİAD ve İHH adına satın aldıkları adak ve akika kurbanlarının kesimini ve ertesi gün yemek haline getirilerek kamplarda dağıtımını organize etti.
MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay YILDIZ ve İHH Balıkesir Şube Başkanı Erman ELHAN Ocak ayında birlikte Arakan’a bir ziyaret yaparak Türkiye’den insani yardım götürüp kamplardaki durumu yerinde tespit etmişlerdi. Bu yıl içinde Arakan’a ikinci ziyaretlerini gerçekleştiren ekip bir haftaya yakın süre Arakan’da kalarak toplanan yardımların yerine ulaşmasının takibini yapacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1