EGE GÜNDEM GAZETESİ

BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADİL ÇELİK’TEN DOKTOR MÜJDESİ

BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADİL ÇELİK’TEN DOKTOR MÜJDESİ
33 views
24 Temmuz 2018 - 11:31

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil ÇELİK, Balıkesir milletvekilleri olarak, Balıkesir’deki sağlık sorunlarının çözümü noktasında yoğun bir mesai harcadıklarını ve bu çerçevede kente Uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere toplam 50sağlık çalışanının atamasının yapıldığı müjdesini verdi.
Sağlık alanındaki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Adil ÇELİK, gerçekleşen doktor ve eczacı atamalarıyla ilgili bilgiler verdi.ÇELİK, “24Haziran 2018 seçimlerinde değerli Balıkesirlihemşerilerimizin bizlere gösterdiği teveccühün bir gereği olarak, üzerimizdeki sorumluluğun bilinci ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. İlimizdeki sağlık hizmetlerini daha iyi bir seviyeye taşıyabilmek adına da gereken hassasiyet gösterilmektedir. Konu ile ilgili Sağlık Bakanımız, milletvekillerimiz ve bakanlık bürokratlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde atılması gereken bütün adımlar değerlendirilmiştir.
Bu kapsamda bakanlığımıza ilettiğimiz Onkoloji ve Nükleer Tıp branşlarında Uzman hekim ihtiyacımız aciliyet taşımakta idi. Önceden Onkoloji uzmanı Bakanlıktan geçici görevli geliyordu ama geçici görevli olduğundan yeterli seviyede faydalanamıyorduk.Yapılan bu atamalar önemli bir ihtiyaca cevap verecek ve vatandaşlarımızın aldığı sağlık hizmeti kalitesinin yükseltilmesine ciddi anlamda katkı sağlayacaktır” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1