EGE GÜNDEM GAZETESİ

HAVRAN’DA BEYAZ BAYRAKSIZ OKUL KALMAYACAK

HAVRAN’DA BEYAZ BAYRAKSIZ OKUL KALMAYACAK
9 views
23 Temmuz 2018 - 13:17

 

201-2018 Eğitim-Öğretim Yılı sonu itibarıyla 16 Okulumuzun daha Beyaz Bayrak ve Sertifika alması ile İlçemizdeki okulların tamamına yakını Beyaz Bayrak sahibi oldu. Okullarımı kutluyor, zor şartlarda okullarımızın temizliğini sağlayarak öğrencilerimiz için sağlıklı eğitim bir eğitim ortamı oluşturmaya çalışan okul yöneticilerimize, personelimize, destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla 08.06.2015 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” kapsamında ilimizde Beyaz Bayrak almak üzere müracaat eden okullar, İl Sağlık Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinden oluşturulan komisyon tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için yapılan inceleme sonunda 2 Havran’da 16 okulumuz Beyaz Bayrak ve Sertifika almaya hak kazanmıştır.

BEYAZ BAYRAK VE SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANAN OKULLARIMIZ:

1-Havran Mesleki Eğitim Merkezi

2-Havran Halk Eğitimi Merkezi

3-Kocadağ Damlar İlkokulu

4-Tepeoba İlkokulu

5-Küçükdere İlkokulu

6-Halil İbrahim Yıldırım Fazlıca İlkokulu

7-Karaoğlanlar İlkokulu

8-Eseler İlkokulu

9-Küçükşapcı İlkokulu/Ortaokulu

10-Kalabak İlkokulu

11-Kalabak Ortaokulu

12-Çamdibi İlkokulu

13-Ali Çetinkaya İlkokulu

14-Şehit Eyüp Karataş Ortaokulu

15-Sıdıka Ürütürk Eğmir İlkokulu

16-Çamdibi Ortaokulu

Okullarımızın Beyaz Bayrak ve Sertifikaları Altıeylül Hüma Hatun Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen törene İl dağıtıldı. Törene Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, İl Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Refik Budak, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okulların yöneticileri katıldı.

Törende “Temizlik imandandır!” anlayışına sahip bir dinin mensupları olarak önce temiz olmak zorunda olduğumuzu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: “Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Dolayısıyla geleceğimizin teminatı gençlerimizi akademik başarı yönünden hayata hazırlamak kadar onların sağlıklı nesiller olarak yetişmelerini sağlamak da en önemli görevlerimizden. Okullarımızın dersliklerinden kantinlerine, spor salonlarından bahçelerine kadar temiz ve hijyen açısından kusursuz olması bizler için çok önemli.

Bizler bu amaç doğrultusunda ilimizdeki okullarımızın sağlık ve hijyen noktasında belli bir seviyeye ulaşması, örnek okullar olması için ciddi çalışmalar yürüttük. Bu çalışmalar sonunda hamd olsun ilimizde beyaz bayrak sertikası almaya hak kazanmış okul sayısı 560’a ulaştı. Şu an ilimizdeki 842 kurumun 560’ında beyaz bayrak sertifikası mevcut. Bu oran, Türkiye genelinde %32 iken ilimizde %67 olmuştur.Ayhan KURT

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1