EGE GÜNDEM GAZETESİ

VALİ YAZICI BURHANİYE’DE

VALİ YAZICI BURHANİYE’DE
11 views
19 Temmuz 2018 - 12:44

 

İlçe ziyaretleri kapsamında Burhaniye’ye gelenBalıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Belediye Başkanı Necdet Uysal ile makamında bir araya geldi. Burhaniye’nin sorunları ve talepleri hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, ilçede ilk olarak Burhaniye Kaymakamlığı’naardından da Belediye Başkanlığı’na ziyarette bulundu.

Beraberinde Kaymakam Hüseyin Öner ile birlikte Belediye Başkanlığı’na gelen Vali Yazıcı’yı, Belediye Başkanı Necdet Uysal karşıladı. Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede, Başkan Yarımcıları Cemal Akkılınç ve Güngör Persil de hazır bulundu. Başkan Uysal’dan belediye çalışmaları ve projeleriyle ilgili bilgi alan Vali Yazıcı, başkanlık ziyaretinin ardından Fırat Kalkanı harekatında şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban ile Van’ın Erciş ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Ahmet Çelik’in ailelerini ziyaret etti. Şehit ailelerine yapılan ziyarette Kaymakam Öner ve Başkan Uysal da Vali Yazıcı’ya eşlik etti.

YENİ KAMU BİNALARI EN KISA SÜREDE BİTECEK

Burhaniye’de devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceleyen Vali Yazıcı, ilçede yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi ve öğrenci yurdu, Bahçelievler Şehit Üsteğmen Pilot Erdem Mut Ortaokulu ile Emine Akel Anaokulu inşaat alanlarında incelemelerde bulundu. Beraberinde Kaymakam Öner ve Başkan Uysal ile birlikte inşaat alanlarını gezen Vali Yazıcı, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Vali Yazıcı, yeni kamu binalarının en kısa sürede bitirilerek hizmete açılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi ve firmadan işçiliğe önem verilmesini istedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1