EGE GÜNDEM GAZETESİ

Küçükköy’deki THM Korosu çalışmalarını sürdürüyor

Küçükköy’deki THM Korosu çalışmalarını sürdürüyor
9 views
19 Temmuz 2018 - 12:05

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin en büyük mahallelerinden biri olan Küçükköy sınırları içerisindeki Sarımsaklı mevkiinde kurulan Türk Halk Müziği Korosu çalışmalarını sürdürüyor.

Sarımsaklı’da; Ayvalık Belediyesi’ne ait AVM’nin üst katında çalışmalarını sürdüren koro üyelerinin; özellikle yaz aylarında yaptıkları çalışmalarla yöre halkına Türk Halk Müziği’ni sevdirmeyi amaçladıkları öğrenildi.
Yazlıkçıların yoğunlukta olduğu koronun çalışmalarını; haftanın iki günü Salı ve Cuma günleri olarak sürdürüyor.
20 kişiyi aşkın Türk Halk Müziği tutkunu tarafından oluşturulan koroya eğitimleri; TRT İstanbul’dan 1994 yılında emekli olan halk müziği sanatçısı Fikriye Meşhur veriyor.
Türk Halk Müziği’nin duayen sanatçılarından Arif Meşhur’un da eşi olan Fikriye Meşhur yaptığı açıklamada, “Ayvalık Belediyesi’ne ait Sarımsakalı AVM’de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 20’den fazla THM sever kardeşimizle birlikte bu çalışmaları sürdürmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yaptığımız çalışmaları içeren bir konseri önümüzdeki haftalarda Sarımsaklı’da vermek istiyoruz. Bu konser için de Ayvalık Belediyesi’nden destek bekliyoruz. Bize bu çalışma alanını tahsis eden Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gençer’e ve Belediye Başkan Yardımcılarına şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1