EGE GÜNDEM GAZETESİ

MÜSİAD’DA YAPILANDIRMALAR ELE ALINDI

MÜSİAD’DA YAPILANDIRMALAR ELE ALINDI
21 views
18 Temmuz 2018 - 13:04

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şubesi tarafından düzenlenen olağan üye toplantılarında bu kez 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu ve kanunun getirdikleri masaya yatırıldı.
Belirli periyotlarla Balıkesir Merkezde ve ilçelerinde üyeleriyle bir araya gelip bölge, ülke ve dünya gündemi ile sanayi, ticaret ve sektör sorunlarını değerlendiren MÜSİAD Balıkesir Şubesi bu haftaki toplantısında Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol, Gelir İdaresi Grup Müdürü Seyit Tekin, Balıkesir İl SGK Müdürü Muhammet Sıddık Polat ve İl Müdür Yardımcısı Bayram Öztürk’ü konuk etti.
MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay Yıldız’ın açış konuşmasıyla başlayan toplantıda ilk olarak Gelir İdaresi Grup Müdürü Seyit Tekin sunum yaptı. Yapılandırmalar ile ilgili başvuruların 31 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceğinin ve mükelleflerin başvurularını son güne bırakmamalarının altını çizen Tekin kanunun getirdiği fırsatları, başvuru yeri ve sürecini anlatarak ödeme planlarını MÜSİAD’lı işadamlarına aktardı. Daha sonra Balıkesir SGK İl Müdür Yardımcısı Bayram Öztürk SGK yapılandırmaları ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Öztürk sunumunda; Yapılandırma Kapsamı, Yapılandırmanın Getirdikleri, Taksit ve Ödemeye İlişkin Bilgiler, Eski Yapılandırmalara İlişkin Düzenlemeler,Borçlarını Yapılandıranlara Sağlanan Diğer Avantajlar, Uygulamaya İlişkin Bazı Bilgiler, Yapılandırma Kanununda Yer Alan Diğer Önemli Hususlar, Başvuru Yerleri, Sigorta Prim Teşvikleri konularını aktardı.
Toplantı soru-cevap kısmıyla son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1