EGE GÜNDEM GAZETESİ

“TÜRK MİLLETİ İŞGALİ ÖNLEMİŞTİR”

“TÜRK MİLLETİ İŞGALİ ÖNLEMİŞTİR”
17 views
16 Temmuz 2018 - 12:17

 

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula 15 Temmuz kalkışmasının yıldönümünde hain kalkışmayı kınadı.
Ticaret Borsası olarak bir kez daha bu hain kalkışmayı lanetlediklerini belirterek asker üniformasına gizlenen teröristlerin düşmana doğrultması gereken silahı millete doğrulttuğunu ama Türk Milleti’nin tarihi bir destan yazarak önlediğini söyledi.
Askeri darbe girişiminin sadece demokrasiye yönelik olmadığının da altını çizen Başkan Kula bölgesinde ekonomik güç olan, istikrarı yakalayan Türkiye’nin ekonomisinin de bu darbe ile çökertilmesinin amaçlandığını belirtti. Başkan Kula açıklamasına şöyle devam etti: “15 Temmuz FETÖ kalkışması, asırlardır süren saldırı ve habis senaryoların en vahşi, en acımasız türüdür. Türk milleti işgali engellemiştir. Askerimizin üniformalarını giyen bu hain teröristler ülkemizdeki birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kast etmiş ancak gerekli cevabı halkımız kadınından çocuğuna, gencinden yaşlısıyla vermiş tek vücut olmuştur.
Balıkesir tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi Kuvayi Milliye ruhuyla o karanlık gecede sokaklara dökülmüş, karanlık geceyi aydınlatmış, demokrasisine ve devletine sahip çıkmıştır. Biz de Balıkesir Ticaret Borsası olarak bu bilinç ile ekonomimizde istihdama katkı vererek, daha çok üreterek, daha çok çalışarak 15 Temmuz’da ülkemizi işgal etmek isteyen güçlere cevabımızı verdik vermeye de devam edeceğiz.
15 Temmuz’da 249 vatan evladı şehit, 2 bin 193 vatan evladı gazi olmuştur. Hepsine şükran borçluyuz. 15 Temmuz’da destan yazan milletimizle övünüyoruz. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1