EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’tan Midilli’ye geçişler hızlandı

Ayvalık’tan Midilli’ye geçişler hızlandı
18 views
16 Temmuz 2018 - 12:13

Ayvalık’tan Midilli’ye günlük karşılıklı seferler düzenleyen Turyol ve Jaletur gemi acenteleri önünde uzun kuyruklar oluştu.
Ayvalık-Midilli seferlerine; Bursa, İstanbul, İzmir, Manisa, Balıkesir gibi kentlerle çevre ilçelerden yoğun bir talep olunca, Türkiye’nin en batıdaki kapısı olan Ayvalık Deniz Hudut Kapısı önünde de uzun kuyruklar oluştu.
Önceden yapılan rezervasyonlara göre sefer sayısı belirleyen gemi acentelerinin yoğun talep karşısında ek seferler düzenleyeceği öğrenildi.
Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Jalem Turizmin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Jale, bir katamaran (hızlı feribot) bir de feribotla gerçekleştirdikleri sefer sayısını sabah, öğle ve akşam olmak üzere üçe çıkardıklarını ve yolcuları mağdur etmediklerini söyledi.
Midilli-Ayvalık seferlerine yönelik tatilcilerin yoğun ilgi göstermesini; sezonun açılmasına bağlayan Ali Jale, “Midilli için turizm sezonu bugün açıldı diyebiliriz. En son Ramazan Bayramı’nda ciddi bir yoğunluk vardı. Ama bugünkğ gibi bir yoğunluk yoktu. Ondan sonra ise yolcu sayımız epey azalmıştı. Bugün ise sadece bizim 650 biletli yolcumuz Midilli’ye geçti. Bu yolcu sayısı ise bu yılın en yüksek rakamı anlamını taşıyor” dedi.
Türk tatilcilerin Yunanistan’ın Midilli Adası’na yönelik talebin arttığını kaydeden Jale, “Geçen hafta itibariyle almış olduğumuz rezervasyonların sayısı da çok iyi durumda. Ön satışlarımız da iyi. Tahmin ediyorum bundan sonra Ağustos’un sonu, Eylül’ün 10’una kadar alıştığımız Midilli sezonunu en iyi şekilde yaşayacağız gibi görünüyor” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1