EGE GÜNDEM GAZETESİ

PİYASALAR COŞTU…!

PİYASALAR COŞTU…!
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR( saffet.nayir@gmail.com )
17 views
14 Temmuz 2018 - 19:40

Seçim dendi.Bitti
Başkanlık dendi.Bitti.
Çoğunluk dendi .Fazlası ile elde edildi.
Ekonomi de çok başlılık var dendi.Bitti.
Ama ekonomi neden dibe doğru gidiyor?
Çünkü O meşhur dış güçler ikna olmadı.Ne diyorlar.Yasama,Yürütme,Yargı hepsi tek elde.Ama işte olmuyor.Çünkü Dış piyasa senin ekonomi yönetimine güvenmiyor.
Kontrolsüz,denetimsiz,güvencesiz.Tek elde,tek adamda kontrol. Yabancı için en büyük güvensizlik…
Son durum Dolar 4.85 avro 5.70 Borsa 89 bin
Sonuç, Faizler % 18…
Dünden beri söylenen ekonomi kontrolümüzde Nasıl kontrol bu? İyi ki kontrolde..Ya birde kontrol de olmasa? Düşünmek bile istemiyoruz.
Seçimler öncesi ekonomide gidişat kötü dediğimizde algı yapıyorsunuz.Döviz bol deniyordu…
Hazıra dağ dayanmaz.Döviz bol,hazine de döviz fışkırıyor. Ver piyasaya dövizi,piyasalar coşsun.Peki karşılık var mı ? yok. Nereye kadar? Tencerenin dibini görene kadar.Böyle giderse Baba parası yiyen hayırsız evlat misali hovardaca savuruyoruz. hazinenin kaynaklarını.Allah korusun dibe vurursak bizi kim kurtaracak? Damadı bakan yaptık artık kovamayız da.
Bu gidişle Mehmet Şimşek aranacak.Ama bulunamayacak.Seçim öncesi gitti İngiltere ye her türlü güvenceyi verip geçici de olsa bir rahatlama olmuş sular durulmuş gibiydi.Ancak bu kez sular baraj kapaklarını zorluyor,Patlarsa tam patlayacak ve önüne kattığını silip süpürecek.
Çarşı pazar mı? Valla onu evin hanımına sormak lazım.Yada alış verişe kim çıkıyorsa. Mevsim yaz şimdilik her şey bol gibi görünse de 5 tl den aşağı hiç bir sebze yok.
Zeytin ,peynir gibi temel gıda yine temel ama artık lüx oldu.
Suçu dış güçlere,faiz lobisine atarak bu işten yırtabileceklerini düşünenler yanlış yoldasınız.Parasını size veren gelip sizin işinizi niye bozsun? Ama size güvenmiyor.Neden parasını riske atsın?
Sıcak para akışı başlamadıkça üretimi arttırıcı önlemler hızla alınmadıkça,yabancıya yeterli güvence verilmedikçe Yatırımcı gelmez bu ekonomide düzelmez. Bu gidişle olan vatandaşa olacak.
Bu arada size çok sevineceğiniz gelecek adına çok mutlu olacağınız bir haber vereyim. Yeni ekonomiden sorumlu Bakanımızın Marmara Üniversitesin de çok değerli hocalardan ekonomi üzerine kurslar aldığını Sayın Başkanımızdan öğrendik.Bundan daha güzel haber daha güzel müjde olur mu Allah aşkına…
Sıkın dişinizi staj dönemi biter bitmez ekonomimiz şaha kalkacak bizde güçlü ekonomiye kavuşacağız.
Hedef 2023.Daha 5 yıl var karamsar olmaya gerek yok.Çok sıkıldığınız zaman A HABER can simidi.Yarım saat izleyin kendinizi bahçesinde petrol bulan Zeki ile Metin gibi hissedersiniz.
Ha sahi her sıkışıklık ta bize katar katar para yolladığı söylenen Arap şeyhlerimize ne oldu sahi? En son duyduğum neredeyse 10 yıldır Telekomonikasyonu elinde tutan Oferin bırak ödeme yapmayı,milyarlarca dolar borç takarak kaçtığı yönünde…
Yarın başka bir gündür yarını bekleyin belki bir mucize olur…Biz mucizelere inanan bir toplumuz.Umudunuzu kaybetmeyin.
SAFFET NAYİR.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1