EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAYŞAD’ DAN VALİ YAZICI’YA ZİYARET

BAYŞAD’ DAN VALİ YAZICI’YA ZİYARET
22 views
13 Temmuz 2018 - 11:26

 

BAYŞAD (Balıkesir Yazarlar Ve Şairler Derneği) yönetimi geçtiğimiz hafta Vali Ersin Yazıcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Yeni yönetimi ile birlikte Vali Yazıcıya nezaket ziyaretinde bulunan BAYŞAD(Yazarlar ve Şairler Derneği), Vali Yazıcı tarafından güzel karşılandı.
BAYŞAD yönetim Kurulu Başkanı Ayşenur Kaya Aydoğan, kendini tanıttı. BAYŞAD Yönetiminden Metin Savaş, Gülçin Savaşaneril Yurdakul, Gülnur Gündoğan da sırasıyla kendilerini tanıtarak; Başkan Aydoğan Vali Ersin Yazı’ya bu zamana kadar derneğin geçmişinden ve geçmiş dönem Başkanları Mustafa Kuvancı ve İrfan Ünsal döneminde gerçekleşen etkinlik ve projelerden kısaca bahsetti. Akabinde önümüzdeki süreçte planladıkları projelere de değindi.
Başkan Kaya Aydoğan; “Sayın Valim. Bizim en öncelikli amacımız bu memleketin özellikle gençlerine okuma yazma alışkanlığı kazandırarak, birçok yazarı bir araya toplayarak bir kültür kavuzu oluşturmak. Oluşturduğumuz bu havuzda ad memlekete yarar sağlamak. Biliyoruz ve takip ediyoruz ki Sizin geçrekleştirdiğiniz BENGİ Projesi Balıkesir’de çok ses getirdi. Birçok okula gidip bizzat çocuklarla birlikte kitap okuyor ve onlara örnek oluyorsunuz. Sizi bu konuda gerçekten tebrik ediyor ve daha fazla öğrenciye ulaşmanızı canı gönülden istiyoruz. Bu bakıma amaçlarımızın aynı olduğu bir zamanda dileriz hep birlikte bu memlekete güzel hizmetler gerçekleştiririz” dedi.
Vali Yazıcı bu ortak payede buluştukları noktada yapmış olduğu çalışmalara değindi. “Biz yaklaşık iki yıldır BENGİ projesini sürdürüyoruz. Umudumu asla kırmıyorum. Bir öğrencinin yanında oturup kitap onunla birlikte kitap okumanın bana verdiği hazzı anlatamam. Bu farklı bir şey… Yıllar sonra bu çocuk büyüdüğünde; ben Vali Bey ile oturup kitap okudum. Benim yanıma geldi. Diyebilmesi benim için önemli olan. Çok başarılı mıyız? Olmaya çalışıyoruz. İstediğimizin daha üzerinde olabiliriz. Ve Tüm gayretlerimiz buna. Sizleri de bu çıkmış olduğunuz yolda tebrik ediyorum. Birlikte güzel şeyler yapılabilir. Elimden geldiğince yanınızda olmaya gayret gösteririm” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1