EGE GÜNDEM GAZETESİ

FANTASTİK SİRK BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

FANTASTİK SİRK BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
21 views
12 Temmuz 2018 - 11:37

Birçok farklı alanda gerçekleştirdikleri gösterilerle büyük takdir toplayan Burhaniye Gençlik Merkeziöğrencileri, bu kez de İngilizce tiyatro oyunuyla seyircilerlebuluştu.Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Fantastic Circus’ (Fantastik Sirk) isimli oyun,izleyicilerden büyük alkış aldı.
Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi’nde İngilizce kursuna devam eden öğrencilerin sergilediği‘Fantastic Circus’ (Fantastik Sirk) isimli oyun, 10 Temmuz Salı akşamı Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluştu. İngilizce öğretmeni Tuba TamdemirDoğ’un sahneye koyduğu, müzik ve koreografisi EbruAhunbay’a ait olan oyunda, 9-10 yaş arası 23 öğrenci sahne aldı.Tiyatro oyunundan önce, Gençlik Merkezi Bale grubu öğrencileri de bir gösteri yaptı. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal da oyunu izleyenler arasındaydı.
AMAÇ ÖZGÜVEN ARTTIRMAK
Amaçlarının, çocuklara eşit rol dağılımı yaparak, herkesin eşit derecede İngilizce konuşmasını sağlamak olduğunu söyleyen İngilizce öğretmeni Doğ, “Öğrencilerimizin yabancı dil konuşma becerilerini geliştirmek ve özgüvenlerini arttırarak kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak için böyle bir projeyi hayata geçirdik” dedi.
HOBİ BAHÇESİ ÖĞRENCİLERİ DE İZLEDİ
Burhaniye Belediyesi’nin hayata geçirdiği Hobi Bahçesi Projesi’nde yer alan öğretmen ve öğrenciler de tiyatro oyununu izlemek için Reha Yurdakul Salonu’ndaydı. Gecenin sonunda hobi bahçesi öğrencilerini de sahneye davet eden Başkan Uysal, kendileriyle tanışarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
Oyunun ardından bir konuşma yapan Uysal, “Gençlik Merkezimiz her zaman bizim yüzümüzü ağartıyor. Burhaniye’mizin temsilinde çok emekleri var. Bütün öğretmen ve öğrencilerimizin hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Uysal,İngilizce öğretmeni Tuba Tamdemir Doğ ve koreograf Ebru Ahunbay’açiçek takdim etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1