EGE GÜNDEM GAZETESİ

BASKİ suyu kesince vatandaş mağdur oldu

BASKİ suyu kesince vatandaş mağdur oldu
11 views
12 Temmuz 2018 - 11:31

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ ekipleri, Ayvalık Belediyesi’ne ait Eski Otogar içerisindeki tuvaletlerin suyunu kesince, olanlar vatandaşa oldu.

Ayvalık Belediyesi’ne ait olan ve önümüzdeki günlerde Ayvalıkgücü Belediyespor tarafından çalıştırılması beklenilen Eski Otogar içindeki WC’lerin sularını kesilmesinin ardından kapısına kilit vurulması vatandaşları mağdur etti.
Eski Garaj’da bulunan esnaflarla, Ayvalık Belediyesi tarafından otopark olarak işletilen alanda araçlarını park eden yerli ve yabancı turistlerin de en doğal ihtyaçlarını göremediğini savunan vatandaşlar, tuvaletlerin yanındaki Mescit’de de ibadetini yapmak isteyen insanların, WC’nin çeşmelerinde abdest aldıklarını ama bir hafta kesilen ve ardından da kapısına kilit vurulan tuvaletler nedeniyle artık bununda mümkün olmadığını ifade ettiler.
Konuyla ilgili BASKİ ve Ayvalık Belediyesi’ne durumu her fırsatta dile getirdiklerini kaydeden Eski Garaj esnafı da; “Burada bulunan dolmuşçular, taksiciler, sabit esnaflar, otoparka araçlarını park eden yerli ve yabancı turistler ve vatandaşlar en doğal ihtiyaçlarını gideremiyor. Suların kesilmesi nedeniyle zaten tuvaletlerin hali tam anlamıyla faciaya dönmüştü. Bunun üzerine de belediye yetkilileri tuvaletin kapısına kilit vurdu. Mescit de namaz kılmak isteyenler de artık Mescidi kullanamaz hale geldi. Lütfen yetkililer sesimizi duysun. BASKİ ile Ayvalık Belediyesi arasındaki anlaşmazlık nedeniyle ortaya çıkan vatandaşların bu mağduriyeti giderilsin” diye konuştular. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1