EGE GÜNDEM GAZETESİ

Cumhur ittifakı içerisinde şartsız ve pazarlıksız olarak yer aldık”

Cumhur ittifakı içerisinde şartsız ve pazarlıksız olarak yer aldık”
26 views
06 Temmuz 2018 - 8:28

Balıkesir Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Zeki Uçar seçim sonrası ve yapılacak olan Olağan üstü kongre ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasında Uçar, “Büyük Birlik Partisi olarak Erken genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur ittifakı içerisinde şartsız ve pazarlıksız olarak yer aldık. Kendi amblemimizden dahi vaz geçerek genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine AKPARTİ listelerinden kendi adaylarımızla katıldık. Bize karşı hem dava arkadaşlarımızdan hem de karşı blokta yer alan arkadaşlardan bazı eleştiriler geldi
Başta genel başkanımız sayın Mustafa DESTİCİ olmak üzere Genel merkezimiz ve İl teşkilatlarımız olarak birkaç münferit itiraz harici Cumhur ittifakına Büyük Birlik Partisi teşkilatları olarak desteğimiz tam olmuştur.
Bilindiği üzere Balıkesir Büyük Birlik Partisi olarak son il kongremizi 15 Ekim 2017 tarihinde yapmış ve erken genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bu ekip ile hazırlanmıştık.
Ancak bu kısa sürede İl yönetimde bazı anlayış ve usul farklılıkları baş göstermiş ve bu minvalde yönetim olarak beraber çalışma olanağı ortadan kalkmıştır.Bu yönetim değişikliği ihtiyacına rağmen seçim arafesinde almış olduğumuz olağanüstü kongre kararını seçim sonuna bırakmak zorunda kaldık.Bu süreçte şuuyu vukuundan beter cinsinden söylentilere maruz kaldık.
Memleketimizin , masum ve mazlum insanların umudu Büyük Birlik Hareketi olarak kendi duruşu ve ağırlığı ile önümüzdeki dönemde önce Balıkesirimizin daha sonra da ülkemizin yönetimine talip olacak kadroların tespiti ve teşfiki için yeni bir yönetim anlayışı ve yönetim modeli için teşkilatımızı yeniden yapılandıracağız. Olağan üstü kongremizi bayram havasında tüm merkez ve ilçe teşkilatlarımızın katılımı ile 21 Temmuz 2018 tarihinde il binamızda gerçekleştireceğiz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1