EGE GÜNDEM GAZETESİ

BALIKESİR’DE “RENKLİ” FESTİVAL

BALIKESİR’DE “RENKLİ” FESTİVAL
13 views
06 Temmuz 2018 - 8:26

Orhanlı Çerkes Kültür Derneği Başkanı Mehmet Aydemir ile Orhanlı Mahallesi Muhtarı Halis Cemal Albayrak, Vali Ersin Yazıcı’yı, 28 Temmuz’da Altıeylül Orhanlı Mahallesinde düzenlenecek 2. Uluslararası Orhanlı Çerkes Festivali’ne davet etti.
FESTİVAL BÜYÜK SES GETİRECEK
Düzenlenecek festival hakkında Vali Ersin Yazıcı’ya bilgi veren Dernek Başkanı Mehmet Aydemir, “Derneğimiz Çerkes kültürünü yaşatma anlamında önemli bir misyon üstlenmiştir. Festivalimizde Ürdün ve Kafkasya’dan gelecek ünlü ses sanatçıları ile Adigey Cumhuriyeti Akademik Halk Dansları Topluluğu da sahne alacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül ve Karesi Belediyesi’nin de destekleri ile 28 Temmuz’da düzenleyeceğimiz festivalimizde büyük bir katılımcı kitlesine ulaşma hedefi ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Balıkesir’imizin adını uluslararası arenada duyurma hedefi ile yıllar içinde çok daha iyi işler yapacağız. Bu yolda bize destek veren herkese çok teşekkür ederim.” diye konuştu.
KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ
Orhanlı Çerkes Kültür Derneği’nin Balıkesir’in kültürel zenginliğine zenginlik kattıklarını ifade eden Aydemir, çalışmaların bundan sonra daha da koordineli bir şekilde devam edeceklerini söyledi.
BİRLİK VE BERABERLİK ADINA GÜZEL BİR ETKİNLİK
Vali Yazıcı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtip, Balıkesir’deki sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, Orhanlı Çerkes Kültür Derneği Başkanı Mehmet Aydemir ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.
Vali Yazıcı, ülkenin birlik ve beraberliği adına bu tür kuruluşların önemine değindi ve derneğin düzenleyeceği etkinliklerde vatandaşlarımızla bir araya gelmekten memnuniyet duyacağını belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1