EGE GÜNDEM GAZETESİ

Armutçuk Pazar Yeri’nde 3 Bin 500 Metre Karelik Alanın Üstü Kapatılıyor

Armutçuk Pazar Yeri’nde 3 Bin 500 Metre Karelik Alanın Üstü Kapatılıyor
18 views
06 Temmuz 2018 - 8:23

Ayvalık Belediyesi, Armutçuk Semt Pazarında 3 bin 300 metre karelik alanın üstünü kapatma işlemine başladı. Alanın üstünün kapatılmasıyla vatandaşın ve pazarcı esnafının daha rahat alışveriş yapabileceğini söyleyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “250 esnaf kapasiteli bu semt pazar yerindeki 3 bin 500 metrekarelik bölümün, gerek hava şartları gerek ise kulanım işlevliğinin artması açısından üstünün kapatılmasına karar verdik.Modern ve pazar etkinliğinde halkımızın ihtiyaçlarına yanıt veren bir Pazar yeri oluşturma yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Ali Çetinkaya Mahallesi’nde bulunan Ayvalık Belediyesi Armutçuk Semt Pazarında,tuhafiyeciler tarafından kullanılan3 bin 500 metrekarelik alanın üstü kapatılıyor. Pazar yeri ile Ayvalık 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezi arasındaki alanda, çatı için makasların atılma işleminin ardından saç kaplama işlemine geçildi.Geçtiğimiz ay içinde başlanılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Esnafımız ve vatandaşlarımızın bu yönde bir talebi vardı. Yapılması gereken bir hizmeti daha İlçemize kazandırdık. Yaz günlerinde sıcaktan, kış günlerinde ise yağmur nedeniyle, güçlükle pazar alışverişini yapan vatandaşlar ve esnaflar, artık kapalı bir pazar yerinde rahat şekilde hizmet alıp verebilecek” dedi.
MESCİT VE BEBEK BAKIM ODASI DA YAPILDI
Bu çalışmanın pazaryerinin sadece üzerini kapatmak değil, elden geçirilerek düzenlenmesi anlamını taşıdığını kaydeden Başkan Gençer, “Pazar yerimize mescit ve bebek bakım odası yaptık. Modern ve pazar etkinliğinde halkımızın ihtiyaçlarına yanıt veren bir Pazar yeri oluşturma yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1