EGE GÜNDEM GAZETESİ

BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA,16 ÜLKEDEN ULUSAL VE ULUSLARARASI BASIN MENSUPLARI İLE AFRİN’DE

BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA,16 ÜLKEDEN ULUSAL VE ULUSLARARASI BASIN MENSUPLARI İLE AFRİN’DE
9 views
05 Temmuz 2018 - 10:59

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, 16 ülkeden 30’dan fazla ulusal ve uluslararası basın mensubunu, Zeytin Dalı Harekâtı sonrası normale dönen günlük hayatı yerinde gözlemlemeleri için Afrin’de bir araya getirdi. Basın turunda gazetecilere Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca eşlik etti.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başarıyla tamamlanan Zeytin Dalı Harekâtı ile Afrin terörden arındırıldı. Türkiye’nin sınırlarını ve bölgenin güvenliğini korumak amacıyla başlattığı harekâtın, gerçek dışı bilgilerle yansıtılması sonucu yurt dışında oluşturulan algı operasyonlarına karşı ilk günden itibaren kararlı bir mücadele veren Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, gazetecilerin bu kez Afrin’de normale dönen günlük hayatı yerinde izleyebilmesi için basın turu düzenledi.
Basın turuna, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, İspanya, Norveç, Rusya, Danimarka, Yunanistan, Mısır, Hollanda, İran, Japonya, İsviçre ve Güney Kore’den 32 basın mensubu katıldı.
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca, harekâtın akabinde bölge halkına sağlanan insani yardımlar ile kentteki huzur ve güven ortamının en doğru şekilde dünya kamuoyuna duyurulmasının amaçlandığı basın turunda, gazetecilere bizzat eşlik etti.
Ulusal ve uluslararası basın mensupları ile röportajlar gerçekleştiren Genel Müdür Akarca, Afrin’de yaşanan değişim ve bölgenin son durumu hakkında yerel yöneticilerle temaslarda bulundu. Temaslara Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ile bazı Dışişleri Bakanlığı yetkilileri de katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1