EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kümelenme Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Kümelenme Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
14 views
04 Temmuz 2018 - 10:56

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında Mart ayında alınan finansman desteğiyle başlatılan “Edremit Zeytin Kümelenmesi Kuruluyor” projesinin çalışmaları devam ediyor.
03 Temmuz 2018 tarihinde Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci,Edremit Ziraat Odası Başkan Vekili Ali Yılmaz Diker, Edremit Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mücahit Kıvrak, Edremit Belediyesi personellerinden Hilal Tunca, Muhammed Vurmaz ve Edremit Ticaret Odası personeli Uğur Çatma’dan oluşan heyet GMKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Osman Erol İnce’yi makamında ziyaret etti.
Heyet, yapılan altyapı çalışmalarını ve hazırlık aşamaları hakkında bilgiler vererek Edremit ilçesinde kurulması planlanan kümelenme hakkında bilgiler aldı. Osman Erol İnce ise,GMKA’nın günümüze kadar destek verdiği tüm kümelenme projelerinin hazırlık aşamalarından örnekler vererek, oluşturulması planlanan kümelenme için tavsiyelerde bulundu.Dikkat edilmesi gereken noktalara değindi.
Ziyaret sırasında açıklama yapan Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, “Ortak hayallerimiz için, refah seviyemizi yükseltmek için birlikte çalışmalıyız” dedi.“Markalaşmanın ve zeytin-zeytinyağının ihracatımız içerisindeki payını artırmanın yolu üniversitelerin, kamunun ve üreticinin birlikte çalışmasından geçer. ‘Biz’ kavramını hayata geçirmeliyiz” şeklinde konuştu.
Bölgemizden ve Türkiye’den çeşitli kümelenme örneklerinin incelenip analiz edildiği toplantı fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.
Çeşitli kurum ve kuruluşlardan alınan bilgiler ve örnekler bir dosyada toplanıyor. Önümüzdeki günlerde Edremit Ticaret Odası ilgili sektör üyelerine yönelik geniş bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1