EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi, sporun ve eğlencenin de merkezi!

Karesi, sporun ve eğlencenin de merkezi!
12 views
03 Temmuz 2018 - 11:31

Eğlenirken dinlenen dinlenirken öğrenen gençlerin yetiştirileceği Karesi Spor Okulu Yaz Dönemi kursları bugün başlıyor.
Karesi Spor Okulu Yaz Dönemi, 2 Temmuz tarihinde başlıyor. 02-28 Temmuz 2018 tarihleri arasında 1. dönemi başlayacak olan spor okulunun 2. dönemi de 30 Temmuz’da başlayacak, 1 Eylül tarihinde de sona erecek. Geleneksel Türk Okçuluğu, pilates, yüzme, basketbol, cimnastik, tenis takım çalışması, çocuk oyunları, sanatsal ve zihinsel aktivitelerin de yer alacağı spor okulunda bilinçli bisiklet kullanımı eğitimi de verilerek sporun tüm dallarını tabana yaymaya devam edeceğiz. ‘Eğitim Coşkunuz Spor tutkunuz’ sloganıyla yeni bir sezona hazırlanan Karesi Spor Okulu’nun bu yıl dolu dolu geçmesi hedefleniyor.

SAKARYA’DA AQUA PARK

Karesi Spor Okulumuzun Yaz Dönemi faaliyet programında yer alan Aqua Park’ta Sakarya Mahallesi Karesi Park Sosyal Yaşam Merkezi’nde kuruldu. Aqua Park’ta çocuklarımız ve gençlerimiz yaz aylarını dolu dolu geçirecek.

“GELECEĞE SPORCU YETİŞTİRİYORUZ”

Karesi Spor Okulu Yaz Döneminde hem sporu tabana yaymak hem de gelecek için yetenekli sporcuları seçebilmek adına başlattıklarını belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Şimdi gençler; sizin için dinlenme zamanı ancak eğitime ara vermek yok. Kitap okumaya, spora, sanata ve eğlenmeye kaldığımız yerden devam etmelisiniz. Karesispor Okulu ve yüzme havuzları sizleri bekliyor. Kurslarda alanlarında uzman öğretmenler görev yapacak. Bizim için eğitim olmazsa olmaz. Bu bakımdan eğitime yatırım yapmayı, çocukları, insanlarımızı eğitimle buluşturmayı geleceğimiz adına önemsiyoruz. Hayatın her alanına ve her yaştan insana hitap eden Karesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi yaz mevsimi boyunca da insanlarımıza hizmet vermeyi sürdürecek” dedi. Başkan Yılmaz, özellikle çocuklara birlikte yaşam kültürü adı altında kardeşlik, yardımlaşma, hoşgörü, selamlaşma, büyüklere saygı küçüklere sevgi, özür dilme, teşekkür etme gibi toplumsal değer eğitimlerinin de verileceğinin önemine dikkat çekti.
Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar Alparslan Türkeş Karesi Spor Tesislerine giderek veya 0266 234 00 30 numaralı telefonu arayabilirler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1