EGE GÜNDEM GAZETESİ

KAFAOĞLU VARSA BAŞARI VAR

KAFAOĞLU VARSA BAŞARI VAR
17 views
03 Temmuz 2018 - 12:35

Eski ekip geri geldi ak parti şahlandı. Zekai Kafaoğlu ile birlikte Balıkesir Ak Partiye hareket ve bereket geldi Milletvekili sayısını beşlediler.
Bazen ne kadar çalışırsan çalış siyaseti bilmeyince yerinde sayar durursun, birde işi bilmek var ki işi bilipte çalışkan olursan tadından yenemez Ak Partinin başına gelende geçende o…
Zekai Kafaoğlu’na geçmişte İl Başkanlığı görevi verilmiş görev verildiği dönemde Balıkesir genelinde Ak Parti’nin en parlak dönemi yaşanmıştı, yine aynı dönemde, bu seçimde büyük emeği olan bu günün il Başkanı Hasan Demiraslan o tarihde de gençlik kolları görevini layıkıyla yerine getiriyordu. Zekai Kafaoğlu, Hasan Demiraslan ve Kafaoğlundan sonra gelen isim Adil Çelik beraber, omuz omuza çalışarak Balıkesir’de en çok ilçe Belediyesini Ak Parti’nin almasını sağladılar. Yine birlikte görev yaptıkları dönemde beş milletvekili çıkarmayıda ihmal etmeyen ekip bu gün yine görev başında… İl Başkanlığından istifa ettikten sonra Milletvekili adayı olan Kafaoğlu çalışkanlığıyla Ak Partiye 5 milletvekili kazandırmayı başardı. Kafaoğlu’nun Milletvekili adaylığı döneminde Ak Parti teşkilatı başında il başkanı olarak, mevcut Milletvekili Adil Çelik vardı. Bu ekip Ak Partiye hep daha fazlasını kazandırıyor.
Bu gün Zekai Kafaoğlu ne yaptı ne etti, siyasetini konuşturdu, günde iki saat uyudu, dokunulmadık vatandaş, gidilmedik yer bırakmadı ve başarıyı arkasından sürüklemeyi başardı.
OTOFAJİ DEĞİL, NECROSİS
Ülke genelinde oynanan oyunlar, uzun süredir iktidarda olan metal yorgunu denilen bir parti, ekonomi üzerine dönen oyunlar devam ederken, yerelde işler dahada karışık bir haldeydi… Balıkesir’de görevden alınan Belediye başkanının istifası, parti içi kavgaların baş gösterdiği bir çok kesimin OTOFAJİ(hücrelerin birbirini öldürmesi) diye adlandırdığı bir dönemin NEKROZ(istenmeyen hücrelerden kurtulma) olduğu ortaya çıktı. Vatandaş tarafından Balıkesir Ak Parti büyük kayıplar vermesi beklenirken, milletvekili sayısını ve oyunu arttırmayı başarmış Ak Parti Balıkesir ve Türkiye’ye damgasını vurmayı başardı. Böylelikle Zekai Kafaoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği sözü yerine getirerek kendini kanıtlamayı başardı.
Yeni sistemle birlikte TBMM’de milletvekili sayısı da 600’e çıktı. Yani 32 ilin milletvekili sayısı arttırıldı. Ancak AK Parti bu illerin sadece 4’ünde milletvekili sayısını yükseltti.
MİLLETVEKİLİ SAYISINI YÜKSELTEN TEK İL
Bu iller; BALIKESİR, AYDIN, DİYARBAKIR ve YALOVA. Bu 4 il arasında ise Belediyesi AK Parti’li olan tek il ise BALIKESİR.
Bir diğer analiz ise; malum bir süre önce aralarında İstanbul, Ankara, Balıkesir ve Bursa’nın da bulunduğu AK Partili bir kaç ilin Büyükşehir Belediye Başkanı görevlerinden istifa etmişti. 24 Haziran seçimlerinde AK Parti bu illerden sadece BALIKESİR’de milletvekili sayısını arttırabildi. Diğer illerde ise ya milletvekili sayısında bir değişiklik olmadı, bazı illerde ise vekil sayısı düştü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1