EGE GÜNDEM GAZETESİ

AK PARTİ NEKROZDAN KURTULUNCA KENDİNE GELDİ

AK PARTİ NEKROZDAN KURTULUNCA KENDİNE GELDİ
TAYLAN TOPRAK
TAYLAN TOPRAK( edremitegegundem@gmail.com )
20 views
03 Temmuz 2018 - 12:36

2018 seçimlerini geride bıraktık iki ay gibi kısa bir sürede gerçekleşen devasa bir seçim oldu. Soluklar tutuldu sonuçlar beklendi. Her seçimde, her yarışta olduğu gibi bu yarışında bir galibi birde mağlubu var. Bu köşe yazısında şu şöyle yapsaydı; şu olurdu. Bu böyle yapsaydı; o olurdu demeyeceğim. Çünkü herkesin ne yaptığı ap açık ortada…
İYİ PARTİ İSTEDİĞİNİ ALDI
Önce Mağlup taraflardan başlayacağım. İyi Parti sadece bir aday üzerine yoğunlaşarak ihtiyaçları olan bir adayı çıkarmak için çalıştılar ne fazla, ne eksik ve durum ap açık gösteriyor ki halkın büyük çoğunluğunun beklentisi karşılanmamış ola ki okadar ümide ve beklentiye rağmen sadece bir milletvekiliyle yetinebildiler. Zaten istedikleri de buydu, en baştan kız çocuğu gibi ağlayıp başka partilerden yardım dilenmeselerdi, dik durup, mağrur olmayı bilselerdi bu gün çok farklı olabilirdi. Lakin milletvekili adaylarının aç gözlülükleri sebebiyle bu gün sadece bir avuç milletvekili meclise girerken partiyi rezil etmeyi başardılar.
CHP AĞZINDAN ÇIKANI KULAĞI DUYMAYINCA
Balıkesir Cumhuriyet Halk Partisinde durum; Türkiye geneli ile aynı kaderi paylaşıyor. Muharrem İnce ile büyük bir ivme yakalayan ardından her bölgeye eşit söz hakkı vererek çalışkanlığıyla ön plana çıkan adaylarıyla göz dolduran CHP, mitinglerinde HDP yi fazla ağzına alınca olanlar oldu. Muharrem İnce’nin İzmir mitinginde HDP’den Bakan yapacağım sözleri üzerine İzmir’de bile oy kaybı yaşayan CHP’nin mevcut milletvekili sayısını korumasını, gösterilen adaylara borçlular.
BİRLİKTELİK ZAFERİ BERABERİNDE GETİRDİ
Türkiye genelinde Tayyip Erdoğan seçimleri kazansa da Balıkesir’de övgüyü hak eden ilk kişi Zekai Kafaoğlu’dur. Ülkedeki bir çok olumsuzluğa, Balıkesir ilindeki bir ton kargaşaya rağmen gecesini gündüzüne katarak çalıştı ve üç olması beklenen milletvekili sayısını 4’e çıkarmayı başardı. Bununlada yetinmedi kardeş parti MHP’yide kontrol altında tutarak sayıyı 5’e yükseltmeyi başardı. Tabi bu başarısı bu güne özel rast gelmiş bir başarı değil, geçmişte Ak Partiye katkıları görev aldığı süre boyunca Partinin çıtasını daima yukarıya taşıdığı biliniyor. Hele ki; Ak partinin ikinci ve üçüncü sırasındaki adaylarıda göz önüne alırsak onların yerinede çalıştı diyebiliriz. Çünkü onların ne bir haberini okuyabildik ne yüzlerini görebildik…
Balıkesir Büyükşehir Belesdiyesi eski Başkanı Edip Uğur istifa ederken kendine yapılanları OTOFAJİ olarak nitelendirmişti, Zekai Kafaoğlu; bu seçimlerde alınan sonuçlarla sadece NECROSİS olan bölgeden kurtulunduğunu ispatlamış oldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1