EGE GÜNDEM GAZETESİ

MERKEZÎ SINAV YERLEŞTİRME SÜRECİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

MERKEZÎ SINAV YERLEŞTİRME SÜRECİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
15 views
02 Temmuz 2018 - 12:49

“2018 Merkezî Sınav Yerleştirme Süreci ve Tercih İşlemleri” bilgilendirme toplantısıİl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız başkanlığında Balıkesir Öğretmenevinde yapıldı.
29 Haziran 2018 Cuma günü saat 14:00’da Balıkesir Öğretmenevi Orkide Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve merkezî sınav yerleştirme sürecinden sorumluşube müdürleri katıldı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, toplantının açılış konuşmasındabu yıl ilk kez uygulanacak sistemle ilgili Balıkesir’de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, yeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi ile ilgili ilçe millî eğitim müdürlükleriyle koordineli bir şekilde her türlü tedbirin alındığını ve hiçbir sıkıntının yaşanmayacağını ifade etti.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: “Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezîsınav puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemlerinde öncelikle merkezîsınav puanı üstünlüğü; devamında da “okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, öğrencilerin ortaokullarda bulunuşlukları, tercih önceliği, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık” kriterleri göz önünde bulundurulacaktır.
Merkezî Sınav Yerleştirme Sürecinin başta Balıkesir’imiz olmak üzere tüm ülkemizde başarıyla tamamlanmasını temenni ediyor, sürecin başladığı günden bu güne emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın konuşmasının ardından toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı HüseyinAşık’ınMerkezî Sınav Yerleştirme Süreci ve Tercih İşlemleri konulu bilgilendirme sunumu ile devam edildi.
Sunumun ardındanİlçe Millî Eğitim Müdürleri ve şube müdürlerimizin süreçle ilgili sorularının cevaplandırılması ile toplantı sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1