EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE’DE İCRAAT ZAMANI: YENİ STADYUMİÇİN İMZALAR ATILDI

BURHANİYE’DE İCRAAT ZAMANI: YENİ STADYUMİÇİN İMZALAR ATILDI
8 views
02 Temmuz 2018 - 13:05

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, halkına verdiği sözü tuttu. Başkan Uysal’ın kurmaylarıyla birlikte bir süredir Başkent Ankara’da yürüttüğü temaslar meyvesini verdi. Burhaniye’de yeni stadyum yapımı için imzalar atıldı.
Başkan Necdet Uysal’ın,Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan sözünü aldığı vegeçtiğimiz aymüjdesini verdiğiyeni stadyum projesi için imzalar Ankara’da atıldı. Geçtiğimiz hafta, yardımcıları Cemal Akkılınç ve Güngör Persil ile Ankara’ya giden Başkan Uysal, bir süredirGençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileriyle gerçekleştirdiği temasların sonucunu alarak, Burhaniye’ye yeni bir stadyum kazandırdı.
Gençlik ve Spor BakanlığıSpor Genel Müdürü Mehmet Baykan veGenel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile yeni stadyum protokolü için son detayları görüşen Başkan Uysal, ertesi günSpor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bir araya gelerek, Burhaniye’ye yeni stadyumu kazandıracak protokole imzayı attı. Yeni stadyumun maliyetinin tamamı,yapılan protokol kapsamında reklam gelirlerine mahsuben Spor Toto Teşkilatı tarafından karşılanacak.
BİN KİŞİLİK OTURMA KAPASİTESİ
Yeni stadyum, Maliye Bakanlığı tarafından hizmet süresince spor sahası olarak Burhaniye Belediyesi’ne kesin tahsisi yapılan Kipa karşısındaki alana inşa edilecek. Proje kapsamında; 1000 kişilik portatif tribün, 76×113 metre ebatlarında sentetik çim saha, güvenlik tel örgüleri, saha aydınlatma tesisatı ve anahtar teslim 4’lü soyunma odası binası yer alacak.
MEVCUT STAT ALANI BAKANLIK TARAFINDAN YENİDEN DÜZENLENECEK
Ödenekle ilgili protokolün imzalanmasından sonra projenin kısa zamanda revize edilerek Burhaniye Belediyesi’nce ihale edileceğini söyleyen Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Ankara’da belediyemizin menfaatine olan yatırımlarla ilgili görüşmelerimiz sonucunda ilçemize yeni bir stadyum kazandırdık. Projemizi en kısa sürede hayata geçireceğiz. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Başkan Uysal, Burhaniye’nin ihtiyacı olan yeni sosyal alan projeleriyle ilgili yaptığı temaslarla ilgili olarak, Spor Genel Müdürlüğü’ne ait mevcut stadyum alanının yeni kent meydanı, park ve spor alanı olarak Gençlik ve Spor Bakanlığınca yeniden düzenleneceğini de sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1