Şimdi daha fazla çalışma zamanı!

30 Haziran 2018 Cumartesi, 08:25

 

24 Haziran Genel seçimlerinde CHP’den Balıkesir milletvekili seçilen Ahmet Akın, Fikret Şahin ve Ensar Aytekin dün Balıkesir Adalet sarayına giderek mazbatalarını aldılar ve resmen milletvekili oldular.
Balıkesir Adalet Sarayı’nda gerçekleştirilen mazbata töreninde 27. Dönemde milletvekili olarak Balıkesir’i temsil edecek Ahmet Akın, Fikret Şahin ve Ensar Aytekin mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Ünal İzgi’den aldı.
Mazbata törenine milletvekillerinin yanı sıra ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.
SERKAN SARI; “BALIKESİR’E ÇOK GÜZEL HİZMETLER YAPACAKLARINDAN EMİNİZ”
Mazbata töreninden sonra konuşan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı seçilen milletvekillerinin Balıkesir’e çok güzel hizmetler yapacaklarından emin olduğunu belirtirken vekillere başarılar diledi.
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı; “ Bugün milletvekili arkadaşlarımız mazbatalarını aldılar. Yoğun yorucu ve tempolu bir seçim atmosferinden çıktık. Sonuçta daha iyi neticeler bekliyorduk. Sahada halkımızdan gördüğümüz ilgi çok çok daha fazlaydı ama bu sandığa yansımadı. Sonuç olarak da mevcut vekil sayımızı koruyarak yeni arkadaşlarımızı Balıkesir’i en iyi şekilde temsil etmeleri için Ankara’ya uğurluyoruz. Göreceksiniz ki çok yakın zamanda partimizin tüm dinamikleriyle Balıkesir’in çok daha güzel bir şehir olması için, kaybetmiş olduğu değerleri yeniden kazandırabilmek adına birlikte mücadele edeceğiz. Balıkesir’i temsil edecek 9 milletvekilinin de aynı özveriyi göstermesini temenni ediyorum. Bizler Cumhuriyetin kurucu ve koruyucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinin temsilcileri olarak en iyi özveriyi gösterecek olan kadrolarız. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki seçimlerde daha iyi sonuçlar alabilmek için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bugünden itibaren mücadelemiz devam edecekti. Milletvekili olan arkadaşlara başarılar diliyorum. Ülkemize Balıkesir’imize çok güzel hizmetler yapacaklarından eminiz” dedi.
Serkan Sarı’nın konuşmasının ardından 27.dönem CHP Balıkesir milletvekilleri tek tek açıklamalarda bulundu.
ŞAHİN “SADECE CHP’Yİ DEĞİL BALIKESİR’İ KUCAKLAYACAĞIZ”
CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin; “ Şu ana kadar CHP Balıkesir Milletvekili adayıydık ama mazbatamızı aldıktan sonra artık tüm Balıkesir’in milletvekilleri olarak hizmet edeceğiz. Yüksek bir sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. Sadece CHP’nin değil tüm Balıkesir’i kucaklayacağız. Ülkemizi çağdaş aydınlık medeniyet yolunda ilerlemesi için çaba harcayacağız. Ben bizleri bugüne getiren başta il yönetimim il başkanım olmak üzere tüm herkese saygılarımı iletiyorum” şeklinde konuştu.
AKIN“ARTIK HİZMET ZAMANI”
CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın; “27.döneme başladık. Ben buradan öncelikle 9 milletvekili arkadaşıma başarılar diliyorum. Çünkü artık seçim bitmiştir hizmet zamanıdır. Birlik içinde beraberlik içinde tek hedefi Balıkesir’i daha iyi yerlere getirmek Balıkesir’i artık kazanan bir şehir haline getirmektir. Bu aşamada hepimizin büyük bir sorumluluğu var. Bu sorumluluğun bilincinde çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz bir olmalı sadece hizmet etmek olmalı. Mecliste de milletin çıkarına olan herşeyi de tek bir adamı dinlemeden milletin çıkarını düşünerek el kaldırmalarını bekliyorum bütün seçilen arkadaşlardan. Milletin de bizden beklediği bu. Milletimizin bir sürü derdi var. Onların dertlerine çare olmalıyız. Millet ittifakında yer alan partilerimize de teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra da milletimiz için çalışacağız” dedi.
AYTEKİN; “AMACIMIZ HALKIN ÇIKARLARI”
Son olarak konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin vatandaşların çıkarları için mücadele edeceklerini söyledi. Aytekin; “Bugün burada iktidar partisinin milletvekili olarak konuşmayı arzu ederdim. Ancak milletin iradesi farklı şekillendi. Biz milletin iradesine hep saygılı olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bundan sonra oturup aynaya bakacağız. Hayat devam ediyor. Türkiye’nin sorunları da aynı şekilde artarak devam ediyor. Biz bu sorunlara yapıcı eleştirilerimizi ve önerilerimiz yapacağız. Amacımız halkın çıkarları olacak. Halkın çıkarları için her zaman halkla birlikte yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB