29 Haziran 2018 Cuma, 11:19
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

MİLLET İTTİFAKININ İFLASI…

 

Çok umut bağlanmıştı.Meral Akşener iddialı başkan ben olacağım diyordu.Bir rivayete göre daha önce Başbakan olacağını da hesaplıyordu.Demek ki Meral Hanımın böyle bir şansı hiç bir zaman olmayacak.

Sayın İnce ittifakın en iddalı adayı idi.O da olmadı.Nedenleri üzerinde sonra duracağım.

Şunu kimse gözardı etmesin Sayın ince ittifakın ortak adayı olarak girmedi başkanlık yarışına..CHP nin adayı sonuçta…CHP nin oy oranı belli % 25 ince bu sayıyı % 30 çıkardı başarı mı başarı.Yeterli mi? değil.Olmadığı görüldü.

Temel bey için söylenecek tek söz.Rüzgar gibi geçti.Efsane bile olamadı.Çünkü aynı kaynaktan çıkan ve ülkenin tüm dinemaiklerine hakim olan  AKP ve onun lideri Sayın Erdoğan varken asla.

İlerleyen yaşı da zaten bunun mümkün olmayacağını gösterdi.

Dördüncü aday Demirtaşın ise zaten adı gibi demirbaş oylarını bile tam olarak alamadı.Çünkü hdp seçmenin bir kısmı bunu bildiği için tercihini Sayın İnce yönünde kullandı.

Vatan partisi adayını konu bile etmeye değmez.

Deniyor ki oylar manipüle edildi.O geceye ait soru işaretleri mevcut. A.A o egec saat 11 e kadar sonuçları yayınladı saat 11 de % 95 takıldı ve bu sonuç tamam 4 saat hiç değişmedi.Sonra ne oldu ise sonuçlar ilan edildi,oysa o saatlerde seçim kurulları önünde sandık başkanları ellerinde çuvallarla daha bekliyordu.

Buradan en büyük sonucu CHP çıkarmalı ve nerede hata yaptıklarını çok iyi araştırmalı.Sen kasanda 250 milyon tl yi tutacaksın ama bir A.A benzeri ajans kurmayacaksın.Hadi canım sende.

Adil seçim net.inde bir hiç olduğu görüldü bu arada.Daha 50 bininci sandıkta sistem kilitlenmiş.Kısaca iflas etmiş.

Ancak bunların artık hiç bir önemi yok.

Gerçek olan şu ki Cumhur ittifakı kazandı,Millet ittifakı kaybetti.

Sayın Erdoğan kazandı her zaman olduğu gibi diğerleri kaybetti.

Diyelim az bir farkla başkanlık ikinci tura kalsaydı ne olurdu? Ne olacak durum değişmez Sayın Erdoğan açık ara yine kazanırdı.Çünkü arkasında,devasa bir devlet gücü,emniyet,ölümüne bir taraftar gurubu vardı bunu aşmak kimsenin haddine değildi Zaten öyle de oldu.

İkinci tura kalmaması bir bakıma iyide oldu.Ülke 15 gün daha bu gerginliği yaşayacak,belkide taşıyamayacaktı.

SAFFET NAYİR.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB