DURSUNBEY %80 İLE FARKINI GÖSTEDİ

29 Haziran 2018 Cuma, 11:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakından takip ettiği İlçeler arasında bulunan Dursunbey Ege Bölgesinde birinciliği yine kimseye bırakmadı. 24 Haziran seçim sonuçlarına göre Balıkesir’in Dursunbey ilçesi %80 oy oranı ile yine rekor kırdı. Cumhur İttifakı Balıkesir’deki ve Egede ki en yüksek oyunu yüzde 80.44 ile bu ilçeden aldı. Ak Parti ise yine Balıkesir’de en yakın ilçeye %10 fark atarak yüzde 70.91 oy alarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy almayı başardı.
2015’te AK Parti’nin yüzde 77.90 oy aldığı Dursunbey, bu seçimde Erdoğan’a yüzde 80.44 oranında destek sağladı. Bu sonuç ile Ege bölgesinde birinci sırada yer adlı.
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27 Dönemi Milletvekili seçim sonuçlarına göre AK Parti Dursunbey’de yüzde 70.91 oranında oy alırken, aynı ilçede CHP yüzde 6.73, MHP yüzde 9.53, İYİ Parti ise 9.38 oyda kaldı. Dursunbey Balıkesir genelinde yine rekor kıran tek ilçe oldu. Dursunbey bu sonuçlarla en yakın ilçeye %10’nun üzerinde fark attı.
Resmi olmayan sonuçlara göre Dursunbey’de seçmenin yüzde 80.44’ü Cumhur İttifakına oy verirken, yüzde 18.56’sı Millet İttifakına oy verdi. Dursunbey’de 161 sandıkta toplam 26 bin 438 kişi oy kullandı. Toplam seçmen sayısı 28 bin 959 olan ilçede seçime katılma oranı ise yüzde 91.29 oldu.
Bu sonuçlara göre Dursunbey Balıkesir’de en yüksek oy veren ilçe oldu. AK Parti’nin kalesi olarak bilinen ilçede parlamentoya 5 milletvekili gönderilecek olması ise sevinç yarattı. Ak Parti’li Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ise seçim sonrası sosyal medya üzerinden Dursunbeylilere teşekkür etti. Başkan Bahçavan seçim sonrası yaptığı açıklamda “Bilindiği üzere Dursunbey AK Parti’nin kurulduğu yıllarda AK Partinin ilk Belediyesi olmuştu. Dursunbey AK Parti’ye 2002 yılından bu yana yapılan tüm seçimlerde Bölge rekorları kırarak destek verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İlçemize ayrı bir sevdası var. Bunu birlikte bulunduğumuz her ortamda Liderimiz bizlere söylüyor. Dursunbey’e yapılacak olan ve yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili de kendileri yakından ilgileniyorlar. Bilindiği üzere kendileri ilçemize daha önce bir çok kez ziyaretler gerçekleştirmişti. İnşallah yakın gelecekte kendisini tekrar Dursunbey’de göreceğiz. Dursunbey 24 Haziran’da üzerine düşeni yaptı ve %80’in üzerinde oy oranı ile AK Partimize, Cumhurbaşkanımıza sahip çıktı. Şimdi sıra bizde. Halkımız bize daha fazla hizmet etmemiz için bir sorumluluk daha verdi. Bizde bu sorumluluğu inşallah yerine getireceğiz. Bu süreçte canla başla çalışan AK Parti İlçe Başkanımız Üzeyir Sali’ye, İlçe teşkilatımıza, Kadın ve gençlik kollarımıza, partimize gönül vermiş kardeşlerimize ve adım adım mahallelerimizi bizlerle birlikte ziyaret eden meclis üyelerimize teşekkürü borç bilirim. Balıkesir’de 5 Milletvekili çıkardık. Bu bizleri ve halkımızı çok mutlu etti. İnşallah bundan sonra daha güçlü bir şekilde Balıkesir hizmetleri almaya devam edecektir. Bizlere bu desteği veren kıymetli hemşehrilerimize bir kez daha çok teşekkür ediyor, aynı inanç ve kararlılıkla biz de çalışmalarımıza devam edeceğimizi halkımıza taahhüt ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB