29 Haziran 2018 Cuma, 11:23
RAMAZAN ATAM
RAMAZAN ATAM ramazanatam218@gmail.com Tüm Yazılar

BU OYUN BOZULMALI

Ülkemizde yapılan seçimler ile Türkiye yeni bir sisteme adım atmış oldu. Türkiye Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 adaya karşı % 52.5 oy aldı. Bu Çok Önemli, Ramazan Bahçavan ve ilçe yönetimi çabaları sonucunda Dursunbey’de Ak parti yine Ege bölgesinde Karşıyaka ile birlikte Birinciliği yakaladı. Uluslar arası anlamda seçimlerin Recep Tayyip Erdoğan’ı ülkemizde zayıf göstermeye çalışan ve seçimlerin 2. Tura kalacağını söyleyen Batılı Ülkelere Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü bir lider olduğunun mesajı verildi. Dursunbey’de alınan % 79.8 l,ik sonuçta Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın güçlü bir lider olduğunun mesajıdır. Erdoğan ezici bir zafer elde etti. Ramazan Bahçavan’da beklenenin aksine yine ilçe olarak rekor kırılmasını sağladı. Recep Tayyip Erdoğan nasıl halkı tarafından sevilen ve popüler bir lider olmayı başarıyorsa, Ramazan Bahçavan’da Cumhurbaşkanının çizgisinden giderek bunu başarmaktadır.
Avrupa’lılar Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferini istemediler çünkü, Erdoğan büyük güçlere kafa tutan bir lider (“Dünya 5’ten büyük” ) Recep Tayyip Erdoğan Ülkesi için kararlar alırken birilerine mahkum değil. Batı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı gerçeğini kabul etmek zorunda ve sığınmacılarla ve terörle mücadelede birlikte hareket etmek zorunda olduklarını farkındalar.
Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ında zafer elde etmesini istemeyen güçler çeşitli oyunlar yapmış olsalarda istemeyerek Bahçavan’ı güçlendirdiler. Çünkü halk Bahçavan’ı seviyor. Çünkü Bahçavan, ilçesi için gelecek için Recep TayyipErdoğan’ın çizgisinden giderek, OSB (organize Sanayi Bölgesi) yapılması için tüm çalışmaları bütün zorluklara rağmen tamamlayarak, alt yapı ihalesininde yapılması ile kısa süre içerisinde çalışmalar başlayacak. Bu da Dursunbey ilçesine Fabrikalar açılması anlamı taşıyor. Başkan Bahçavan açıklamasa da Balıkesir’de Dursunbey ilçesine yapılacak yatırımları gereksiz gören bir yapı haiz.
Artık Dursunbey ilçe halkına hizmet eden siyasi otorite birlikte hareket etmeli, Dursunbey için Birlik zamanı, Beraberlik zamanıdır. Özellikle Dursunbey Ak Parti teşkilatı ve Ak Parti Belediye Meclis Üyelerinin kendisine gelip, ikili oynama durumlarının çok tehlikeli olduğunu ve İlçemize zarar verdiğini görmek zorundalar. Bu seçimler Recep Tayyip Erdoğan’ında söylediği gibi “ Ben Halkımın seçimlerde verdiği mesajı aldım” demesi çok manidar bu mesaj Dursunbey oylarında da saklıdır. Ak partili yöneticiler bu mesajı iyi okumalıdır. Aksi taktirde ilçe halkı da gereğini yapmasını bilir. Tarihte örnekleri var.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB