27 Haziran 2018 Çarşamba, 14:00
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

ANALİZ

 

Sonunda yazacağım başta yazıyorum.

Bu seçimin tek galibi vardır. MHP gerisi hikayedir.Partinin yarısı gitmiştir.Medya her türlü engeli çıkarmış,görmezden gelmiş hatta yok saymıştır. Zaman ve sonuç gösterdi ki.MHP dimdik ayaktadır.4-5 puanın bile alamayacağının düşünüldüğü parti yüzde 12 ye yakın oy alarak herkesi şaşırtmıştır.En fazla şaşıran da bu satırların yazarıdır.

Siyaset sonuç alma sanatıdır.Beceridir.Başarıdır.

MHP bunu başarmıştır.Tebrikler.

Balıkesir den vekil çıkaramaması asla bir başarısızlık değildir.

İYİ parti 1 vekil çıkararak başarılı gibi görülse de,Kuruldu kurulalı iç savaştan kendini kurtaramayan bu parti maalesef istenilen umulan başarıyı gösterememiş.Sayın Akşener ben başkan olacağım derken % 7 de kalarak ancak partisine başkan olabilmeyi başarmıştır.

MHP nin en büyük taktik başarısı Hükümet’e üye vermeyeceğini söylemesidir.Herkese mantıksız gelen bu durum aslında kendi içinde çok tutarlıdır.

Şöyle ki..Eğer yeni kurulacak hükümet’e üye verdiğinde bir daha o kabineyi denetleme görevi asla olmaz.Söz söyleme  şansı kalmaz.Sonuçta başarısızlık durumunda eleştirme şansı kalmaz.Oysa kilit parti konumuyla şu anda Hükümet’e neredeyse her dediğini yaptıracak duruma gelmiştir.Bu durumda MHP bütün seçim vaadleri en kısa sürede uygulamaya geçecektir.

Bu arada Sayın Erdoğan’ın sıkıntılar yaşayacağı açıktır.Ama unutulmasın ki Eğer bugün başkan olduysa bu baştan sona MHP ve onun başkanı sayesindedir.

Ha..bu duruma ne kadar dayanacaktır? ne kadar MHP nin isteklerini yerine getirebilecek? orası muamma.Ama başka türlüde o iktidarı yürütmesi mümkün olmayacaktır.

Sonuç;

Ufukta yerel seçimlerle birlikte yeniden genel seçimler daha şimdiden  görünmektedir.

SAFFET NAYİR.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB