ENSAR AYTEKİN: BÖLDÜKLERİ TOPLUMU BİRLEŞTİRİYORUZ

20 Haziran 2018 Çarşamba, 11:35

CHP BALIKESİR Milletvekili adayı Ensar Aytekin seççm çalışmalarına Bandırma ve Marmara adasından devam etti. Şu ana kadar gitmedik ilçe bırakmayan Ensar Aytekin, bu seçimin iktidarı korkutması kadar doğal bir şey yok. Çünkü sokaklar köyler 16 yıldır yalan dinlemekten bıktı, dedi.

CHP BALIKESİR Milletvekili adayı Ensar Aytekin, seçim çalışmaları kapsamında Bandırmadaydı. Bandırmaˋda parti örgütü, ilçe örgütünün eski başkanları ve belediye başkanı Dursun Mirza tarafından karşılandı. Gün boyu esnaf ziyaretleri, demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve köyleri ziyaret eden Aytekin, gördüğü ilginin kendisine değil değişim iradesine olduğunu belirtti.
Kendilerinin ayna olduğunu ifade eden Aytekin “bu ilgiyi biz her yerde görüyoruz. Ama unutulmaması gereken şudur. Siyasetçi toplumun aynasıdır. İnsanlar huzur istiyor. Bize kim hangi nazardan bakarsa kendisi de o nazardadır. İnsanlar bizi sıcak şekilde karşılıyor. Bu seçim çalışmasında kahvede, köyde farketmez dinlemeyen yok. Sandalyelerin sırtı bize dönmüyor. İnsanlar gözlerimizde umut sözlerimizde güven buluyorlar. 16 yıldır bölüp sokak sokak mahalle mahalle hatta ve hatta cami cami ayrıştırdıkları toplumu birleştiriyoruz. Bu tavır bile bu seçimin başlı başına sonucudur” dedi.

Daha sonra örgütüyle birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğiyle Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri vakfı Bandırma şubesini ziyaret eden Aytekin, burada bildirgelerindeki vaatleri anlattı. Şehit Yakınları ve Gaziler Yüksek Kurulunu kuracaklarını belirten Aytekin, şehit yakınlarının net aylık gelirinin alt sınırımı en düşük memur maaşına sabitleyeceklerini belirtti. Şehitlerin 18 yaşındamin büyük çocuklarını sayı sınırı olmaksızın kamuda istihdam edeceklerini, gazilere ikinci iş hakkı ve 3000 günde emeklilik hakkı tanıyacaklarını, tüm gazilerin sağlık güvencelerini milletvekilleriyle aynı statüye getireceklerini ifade eden Aytekin, 15 temmuz gazileri terörle mücadele gazileri gibi yapılan ayrımların da ortadan kaldırılacağını belirtti.
Çalışmalarının akşamki bölümünde ilçe örgütü ve belediye başkanı Dursun Mirza ile Doğa, Kirazlı ve Aksakal köylerinde çalışma yapan Aytekin köylerin statüsünün geri verileceğini belirtti. Üretimde desteklemelerin 1 yıl önceden belirleneceğini ifade edem Aytekine ilgi büyüktü.

Bandırma çalışmasının ardından Marmara Adasına geçen Ensar Aytekin, burada da kalabalık bir partili kitlesi tarafından karşılandı. Ada esnafını ziyaret edip çalışmalarını sürdüren Aytekin, adanın hastane sorununa dikkat çekti. Hastanede hizmetin yetersiz olduğunu belirten Aytekin adadakiler için burdaki hastane sadece acil müdahale alanı gibi. Tam bir tedavi için mecburen feribota binip ya Erdek ya da Bandırmaya gitmek zorundalar. Adayı kaderine terk etmiş gibiler. Bu sorunun bir sorun olmaktan çıkması ve hastaneye gereken ilginin gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB