MÜSİAD’DAN KÖRFEZ ÇIKARTMASI

14 Haziran 2018 Perşembe, 08:41

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şubesi ilçelerde gerçekleştirdiği olağan üye toplantılarının yanı sıra ağını geliştirme çalışmaları çerçevesinde çeşitli sektördeki işadamlarıyla bölge toplantılarında bir araya geliyor. Bu buluşmalardan biri de geçtiğimiz gün Edremit ilçesinde körfezin önde gelen işadamlarıyla iftar programında gerçekleşti.

Haziran ayı başında görkemli bir açılışla yeni hizmet binasına taşınan MÜSİAD Balıkesir Şubesi Ramazanda da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kez Edremit’te körfez bölgesi işadamlarıyla bir araya gelen MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay Yıldız ve MÜSİAD Balıkesir Yöneticileri hem MÜSİAD üyeleriyle buluşuyor hem de yeni üye çalışmaları yapıyor. Edremit ilçesinde düzenlenen iftar ve tanışma programına Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu ve Kasım Bostan, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay Yıldız, AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, Edremit Körfezi’nin önde gelen işadamları, yatırımcıları, turizmcileri ve tarımcıları katılım gösterdi. Dualar eşliğinde yenilen iftar yemeğinin ardından, katılımcılara ‘MÜSİAD Nedir?’ videosu izletildi. Daha sonra kürsüye gelen programın ev sahibi ve MÜSİAD Üyesi Özcan Özyanık, çalışmalar ve hedefleri ile ilgili bir konuşma yaptı. MÜSİAD Şube Başkanı Tuncay Yıldız da, konuşmasında MÜSİAD’ın kuruluş sürecinden kısaca bahsettikten sonra şunları kaydetti: “MÜSİAD, yurtiçi ve yurtdışında düzenlediği organizasyonlar, üyeleri arasında kurduğu güçlü dostluk ve işbirlikleriyle, etkileşimde bulunduğu insan sayısını her geçen yıl artırmaktadır. Dünyanın en etkin, en yaygın STK’sı olan ve buna yakışır şekilde dünyanın her bir noktasına ulaşan teşkilat yapısıyla MÜSİAD, aynı zamanda yürüttüğü etkili ticaret diplomasisiyle, giderek güçlenen bir sermaye platformudur.”
Konuşmaların ardından, buluşları ve çalışmalarıyla Türk Ar-Ge’sinin ve Balıkesir’in adını dünyaya duyuran işadamı Faruk Durukan’a teşekkür plaketi takdim edildi. Durukan’ın plaketini Kaymakam Ali Sırmalı verirken, MÜSİAD Şube Başkanı Tuncay Yıldız da, değerli katkıları için Özcan Özyanık’a teşekkür plaketi sundu.
Program, çay eşliğinde tanışma sohbetleriyle gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB