İYİ PARTI’DEN AÇIKLAMA

14 Haziran 2018 Perşembe, 07:47

Gazeteci Tayyar Toprak’ın sosyal medya’dan canlı yayında iyi Parti İl Başkanı ve Milletvekili Genel Başkanlarına sahip çıkmıyorlar söyleminden sonra Başkan Nedim Tuna basın açıklaması yaptı. Balıkesir iyi Parti İl Başkanı Nedim Tuna yaptığı yazılı basın açıklamasında; Bildiğiniz üzere 24.06.2018 seçimlerine ilişkin olarak, siyasi partilerin ve cumhurbaşkanlığı adaylarının seçimine ilişkin propaganda çalışmaları bütün hızıyla devam etmektedir.
Demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğuna inandığımız siyasi partilerin bu demokratik yarışta birbirlerine karşı hakkaniyet ölçüleri içerisinde anlayışla ve centilmence tavır sergilemeleri inancı içerisindeyiz.
Ancak; İYİ PARTİ il ve ilçe teşkilatları olarak bizler gerekli özeni göstermemize rağmen aynı anlayış ve özeni iktidar partisi Balıkesir teşkilatlarınca gösterilmemektedir. Şöyle ki: ilimiz Ak Parti Altıeylül ve Karesi ilçe teşkilatları 06.06.2018 tarihli dilekçeleri ile il içindeki değişik noktalara asmış olduğumuz İYİ PARTİ genel başkanı Sayın Meral AKŞENER’in fotoğrafının olduğu propaganda mahiyetindeki afiş, poster ve pankartlarda Türk bayrağının kullanıldığı belirtilerek, bu gerekçe ile propaganda malzemelerimizin kaldırılması talebinde bulunulmuş ve ilçe seçim kurulu şikayete ilişkin talebi haklı bularak afiş ve posterlerimizin kaldırılmasına karar vermiştir.
Uygulama, söz konusu kararın Cuma günü tarafımıza 16:30’da tebliğ edilmesinin hemen ardından aynı gün 17:30’da Belediye ekipmanlarıyla uygulamaya konulmuş, İYİ PARTİ’nin itiraz etmesine bile zaman tanınmamasına ÖZEN(!!???) Gösterilmiştir.
Gece boyu sürdürülen bu haksız işlem ve eylemler sırasında, İYİ PARTİ İl Başkanı olarak benim ve ailemin ikamet ettiği evimin balkonuna asmış olduğum poster, gece saat 03:30’da, görevlendirilen elemanların adeta gizli bir harekat düzenlercesine, benim ve ailemin haberi olmadan sessizce yapılan BİR OPERASYONLA( !!?? ) yerinden indirilmiştir. Bu hususu da sizlerle ve kamuoyu ile özellikle paylaşmak istedim. Bu konudaki şikayet hakkımı İl Başkanı Nedim TUNA olarak saklı tutuyorum.
Oysa, şikayet konusu edilen propaganda malzemelerimiz (afiş, poster ve pankartlarda) bulunduğu iddia edilen yasa ve düzenlemelere aykırı olduğu gerekçesi ile malzemelerimizin bulundukları yerlerden sökülmesinin gerekçesi olan unsurlar Ak Parti Altıeylül ve Karesi ilçe teşkilatlarının şehrimizin hemen hemen her yerine bol- bulamaç astığı propaganda malzemelerinde de bulunmaktadır.
Az önce, biz de ilgili makamlara gerekli başvurumuzu ve itirazlarımızı ifade eden dilekçelerimizi sunduk. Bir örneğini de kamuoyuna ileteceğiniz inancıyla, mağduriyetimizin bilinmesi açısından sizlere sunuyoruz. Dilekçemizin ekinde şikayet ve itirazlarımıza ilişkin fotoğraflar bulunmaktadır.
Türk basınının Balıkesir’deki siz değerli temsilcilerinin bu konuda duyarlı olup bizim sesimiz olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur.
İnanıyoruz ki Türk basını mağdur olandan ve mağdur edilenden yanadır. Hele söz konusu demokrasi ise…
Dilekçemizin sonucunda ilgili kurullarca alınacak kararı ve yapılacak uygulamayı İYİ PARTİ il ve ilçe teşkilatları olarak merakla bekliyor ve takip ediyor olacağız.
Basın olarak sizin de bizlerle aynı merak duygularını paylaştığınızı düşünüyor ve sizleri konu ile ilgili bilgilendirmeyi sorumluluk kabul etmekteyiz dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB