14 Haziran 2018 Perşembe, 08:50
RAMAZAN DEMİR
RAMAZAN DEMİR gazetebalikesir@gmail.com Tüm Yazılar

Bal-Kes’e de Reşat gibi biri lâzım

 

Manchester United ve Ajax’ta sportif direktörlük ve menajerlik üzerine eğitimler alan Balıkesirli futbol adamı Reşat Çağan’ın yeni rotası Samsunspor oldu. Çağan, kırmısı-beyazlı takımın Sportif Direktörlük görevine getirildi.
REŞAT ÇAĞAN KİMDİR?

A.Reşat Çağan 1954 yılında Balıkesir’de doğdu.
Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulundan mezun oldu. Ali Reşat Çağan 1954 yılında Balıkesir’de doğdu. Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulundan mezun oldu.
1977 yılında futbol hakemlik hayatına başladı ve 1995 yılına kadar sürdürdü. Hakemliği bıraktıktan sonra 1995 yılında İngiltere’ye gitti.
Manchester United ve Ajax spor kulüplerinde futbol kulüp yöneticiliği ve yapılandırması konusunda eğitim aldı.
1996 yılında Gençlerbirliği’nde genel menajerlik görevine başladı.
Ankaragücü, Konyaspor ve Kayseri Erciyesspor’da devam etti. 100. yılında Beşiktaş’ta futbol şube danışmanlığı ve 2004-2005 yılları arasında izleme komitesi sorumlusu olarak görev yaptı.
Beşiktaş’ın 100. yılda Futbol Şube Sorumlusu Yıldırım Demirören’in danışmanlığı, Yıldırım Demirören başkan olduğu zaman ise İzleme Komitesi’nin başında yer aldı.
2 Ağustos 2012 tarhinde Beşiktaş Futbol Takımları Sportif Direktörlüğü’ne getirilmişti.
Mehmet Ekşi ile beraber BEFAM’ı (Beşiktaş Futbolcu Araştırma Merkezi) kurdu. 2005-2006 sezonu Kayseri Erciyesspor’da genel menajerlik yaptı.
Bu sezonda Erciyesspor’a TSE kalite belgesi ve UEFA lisansı kazandırdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB