Ayvalık’ta ATO başarılı firmaları onurlandırdı

13 Haziran 2018 Çarşamba, 10:52

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ticaret Odası Meclisi; oda üyesi olan ve kendi branşlarında ulusal ve uluslar arası alanlarda büyük başarılara imza atan firmalara plaketlerle ödüllendirdi.

Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve Meclis Başkanı Mehmet Sıray’ın öncülüğünde gerçekleşen seçimlerden sonraki ilk meclis toplantısının öncesinde gerçekleşen mini törende; sigorta sektöründe Sabri Aydoğan, zeytin ve zeytinyağı sektöründe ise; Nuriye Hatice Yeşilkaya, Hakan Gülören ve Çetin Kaya Kürlek ile Mustafa Kürlek’e ATO tarafından hazırlanan ödülleri verildi.
Bu kapsamda; 9-12 Mayıs tarihlerinde İmzir’de düzenlenen 8. Olivtech Zeytin-Zeytinyağı, Süt Ürünleri ve Teknoloji Fuarı’nda olgun meyvemsilik dalında Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi tarafından bronz madalya ile ödüllendirilen Onursel Zeytincilik firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Nuriye Hatice Yeşilkaya’ya plaketini ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray takdim etti.
Sigortacılık dalında Balıkesir genelinde elde ettiği başarılar nedeniyle Özbay Sigorta Aracılık Hizmeti Ltd. Şti. Başkanı Sabri Aydoğan’a plaketi ATO Meclis 2 Başkanı Suat Akın tarafından; 9 -12 Mayıs tarihlerinde İzmir’de düzenlenen 8.Olivtech Zeytin-Zeytinyağı, Süt Ürünleri Şarap ve Teknolojileri Fuar’ında canlı yayına katılarak Ayvalık Zeytinyağını, en iyi şekilde tanıtmayı başaran Has Ada Zeytincilik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gülören’e ATO Zeytinyağı Komitesi Başkanı İbrahim Ustalı verdi.
Geçtiğimiz ay; erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ürünü ile Amerika’da dünya ikinciliği, Türkiye’den altın, Tokyo’da yapılan Olive Japan yarışmasından da gümüş madalya almayı başaran Köklü Zeytincilik firmasının sahipleri Çetin Kaya Kürlek ve Mustafa Kürlek’e plaketlerini ise ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın takdim etti.
Mini törende konuşan ATO Başkanı Büyükçıvgın Ayvalık’ın ekonomik değerlerini tüm Türkiye’ye ve dünyaya duyurmayı başaran üyelerin kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayarak, ATO bünyesindeki başarılı firmaları onurlandırmayı sürdüreceklerinin altını çizdi. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB