AYTEKİN: “KÖYLÜNÜN TOKADINI YİYECEKLER”

11 Haziran 2018 Pazartesi, 08:44

CHP Balıkesir Milletvekili Adayı Ensar Aytekin: Köyleri kimsizlikleştirenleri köylü cezalandıracak.
Gömeç ve köylerinde seçim çalışmalarını sürdüren CHP Balıkesir milletvekili adayı Ensar Aytekin, iktidara yüklendi. 16 yıldır iktidarda olanların halka vaat vermesini akıl tutulması olarak değerlendiren Aytekin Hacı Hüseyinler köyünde mini miting yaptı.
Konuşmasında iktidarın ekonomi ve tarım politikalarını eleştiren Aytekin, “köy tüzel kişiliği kaldırılınca sizleri mahalleye çevirdiler, yolunuz yok statünüz yok ama size mahalle diyorlar. Sizi seçimden seçime hatırlıyorlar bunun dışında unutuyorlar.” dedi.
Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:
“Biz bu köye 10.kez geliyoruz. Bu köye bu zamana kadar nice vaatte bulundular ve istikrarlı bir şekilde hiçbirini yapmadılar. Yolu bile size çok gördüler. Bu düzen böyle devam etmemeli.
Bakın zeytinyağını siz 13-14 liraya satıyorsunuz ama raflarda 30 lira. Bu haramdır arkadaşlar. Siz kazanmıyorsunuz. Aracı kazanıyor. Siz mazotu 5liradan veriyorlar kendi gemilerine uçaklarına 3 liradan mazot alıyorlar. Sizin neyiniz eksik? CHP iktidarında mazot çiftçiye 3 lira olacak.
Yurtdışından et ithal ediyoruz, saman ithal ediyoruz. Bu ülke buğday üretiminde dünya lideriydi. Şu an buğday ithal ediyor. Bu düzen reva mıdır?
Köyünüzün yaylasında altın arıyorlar. Elin Amerikalısı gelmiş ülkemin dağlarını siyanürle talan ediyor birileri de eyvallah diyor. Böyle bir düzen yok, yaylanız sizindir. İktidar olduğumuzda bunu değiştireceğiz.
Sizin bir oyunuz var dönen bütün oyunları bozmaya, huzura ve refaha verilmek için bekleyen. Bu oyunu bozmak elinizde.
24 Haziran’da öyle bir tokat atın ki milletin efendisi kim, beyfendiler ömür boyu unutamasın”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB