ZAMAN OKUYUNCA DEĞER KAZANIR

05 Haziran 2018 Salı, 12:57

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Ayvalık Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun kitap ihtiyacını karşılamak üzere hareke geçti. Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından temin edilen 100 kitap, cezaevi yetkililerine teslim edildi.
Başkan Necdet Uysal, Ayvalık’ta yeni açılan Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan hükümlü ve personelin faydalanabileceği 100 kitabı cezaevine bağışladı. Hükümlülerin cezaevinde bulundukları süre içinde boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri, okuma alışkanlığı kazanmaları, yeniden topluma uyum sağlamaları ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gönderilen kitaplar, yetkililere teslim edildi.
ÇOK KİTAP AZ SUÇ
Ceza İnfaz Kurumu’nun talebi doğrultusunda, kuruma uygun yerli-yabancı romanlar iledini ve tarihi kitapların yanı sıra kişisel gelişim, hikaye ve belediye yayınlarına ait kitapları kendilerine gönderdiklerini söyleyen Başkan Uysal, “Suç işleme oranlarının okumayan toplumlarda daha fazla olduğunu biliyoruz. Hükümlü kardeşlerimizin boş vakitlerini okuyarak ve kendilerini geliştirerek değerlendirmeleri çok önemli. Biz de elimizden gelen desteği vermek istedik. İnşallah bu kitaplar onların hayatında faydalı olur, gelecekleri için ufuk açar” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB