Avcılar, gönül sofrasında bir araya geldi

05 Haziran 2018 Salı, 13:05

Bin 500 üyesi bulunan Edremit Merkez Avcılar Kulübü, üyeleriyle birlikte her yıl düzenledikleri ‘Geleneksel Gönül Sofrası’ iftar buluşmalarına bir yenisini daha ekledi.

İlçe merkezinde bulunan ve avcılık, atıcılık sporlarında, ülke çapında bireysel ve takım başarıları olan Edremit Merkez Avcılar Kulübü, geleneksel gönül sofralarına bir yenisini daha ekledi. Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda kurulan ve sosyal, kültürel, sportif etkinlikleriyle Kazdağları başta olmak üzere denizi ve doğayı koruyarak örnek çalışmalar yürüten kulüp, her yıl Ramazan aylarında üyeleriyle gönül sofrası iftarında bir araya gelerek birlik ve beraberlik örneği sergiliyor. Kulüp Başkanı Metin Balyalı ve yönetim kurulu üyeleri, kulüp binasının önünde bulunan trafiğe kapalı 2 sokakta yaklaşık 500 kişilik iftar organizasyonu gerçekleştirdi.

İftar öncesinde ilahiler seslendirilirken, mevlit okundu. Dualar eşliğinde gerçekleştirilen iftarın ardından, kulüp başkanı Metin Balyalı, misafirlerle sohbet etti. İftar etkinliğine, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Turçer, AK Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü, CHP İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, bazı siyasi partilerin milletvekili adayları, Edremit Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alparslan, diğer meslek odalarının başkanları, çevre ilçelerin avcılar kulüplerinin başkanları, ilçedeki bazı dernek ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları da katılım gösterdi.

Katılımcılar, organizasyon sonunda duygu ve düşüncelerini aktardı. Edremit Merkez Avcılar Kulübü Başkanı Metin Balyalı ise, “Kulübümüzün her yıl geleneksel olarak yapmış olduğu iftar hayrına bir yenisini daha ekledik. Allah yenilerini de nasip eder inşallah. Biz burada bin 500 kişinin üzerinde geniş bir aileyiz. Geçmiş dönemlerdeki gibi biz bu bayrağı devam ettireceğiz. Kulübümüz, Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulmuş ve kökü Osmanlı dönemlerine kadar dayanıyor. Bu kulüp bizler var olduğumuz sürece çalışmalarına devam edecektir. Tüm katılımcılara, kulüp yöneticilerimize, iftar organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB