AYTEKİN: “HANGİ YÜZLE KIRSALA GİDECEKSİNİZ?”

01 Haziran 2018 Cuma, 12:16

CHP Balıkesir Milletvekili adayı Ensar AYTEKİN’den AKP’ye zor soru: Kırsala hangi yüzle gideceksiniz?
CHP Balıkesir milletvekili adayı Ensar Aytekin seçim çalışmaları kapsamında dün Dursunbey ilçesindeydi. İlçe örgütünü ziyaretle başlayan programın ardından örgütüyle sokaklara çıkan Aytekin, esnafla görüşüp esnafın şikayetlerini dinledi. Partisinin vaatlerini anlattı.
Dursunbey’in mevcut iktidar tarafından sömürüldüğünü, mahrumiyet bölgesi gibi görüldüğünü, hiçbir hizmetin götürülmediğini ifade eden Ensar Aytekin;” iktidarın bu bölgelere hangi yüzle gelip oy isteyeceğini merak ediyorum” dedi. Aytekin açıklamasını şöyle sürdürdü:
Biz buralara geldiğimizde yalnızca siyasi bir propaganda için gelmiyoruz. Biz Dursunbey’in sokaklarında, dağ başı köylerinde hasbihal ediyor, Dursunbey’lilerin dertlerini dinliyoruz. İktidar, 16 yıldır bu koltuklara bağlı. Kafasını saraydan çıkarmadan sokağı, köyü görmeyenler bugün Dursunbey’e çivi dahi çakmamışlardır. Dursunbey’i, Kepsut’u dini hassasiyetlerini istismar ederek kullananlar bugün buraya nasıl gelecek, hangi arabalarla, hangi yüzle gelecek merak ediyorum. Yol yapmakla övünen iktidar Kepsut ve Dursunbey arasını unutmuş olsa gerek. Yoksa bunun başkaca bir açıklaması yok.
İktidarın sömürü politikalarının en acımasız şekilde hissedildiği Dursunbey’de, nasılsa halk bize oy veriyor deyip buraları ihmal edenlere bu halkın sandıkta tokat atması farzdır. Burası, Marmara’da yer alan bir ilin ilçesi. Mahrumiyet bölgesi gibi boş, yalnız ve kaderine küskün. İlçede yapılacak hiçbir şey olmayınca herkes göç etmeye başlamış. İktidarın köyleri boşaltıp, üretimi düşürüp tüketimi arttırma isteğinin en acımasız örneğidir Dursunbey.
İşsizlik tüm Balıkesir’in sorunu olduğu gibi, Dursunbey’in de ana sorunlarından. Bu ilçeyi oy zamanı hatırlayıp, manevi değerlerini sömürenler unutmasınlar ki Dursunbey’e götürmediğiniz hizmetin hakkını Allah size soracak.
Biz Dursunbey sokaklarında geziyoruz. Burada işimiz siyasi söylemlerle gün geçiştirmek değil, Dursunbey’in kanayan yaralarına merhem sürmek. Onların söyleyemediklerine tercüman olmak.
24 Haziran’da Dursunbeyliler mevcut iktidara anlayacağı dilden cevap verecek. Dursunbey’i ayağa kaldıracak olan Dursunbey’lilerin değişim iradesidir. Dursunbey’lilerin artık tamam deme isteğidir. Ve inanıyorum ki bu tablo, Dursunbey’lilerin elleriyle değişecektir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB