31 Mayıs 2018 Perşembe, 11:50
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

ŞEHİR HASTANELERİ GERÇEĞİ. OLAYA BİRDE BÖYLE BAKIN.

Önce dediler Balıkesir’ de sağlıkta çağ atlayacağız dediler..Çok sevindik çok mutlu olduk..İşte bu dedik..
Sonra baktık ki meselenin aslı öyle değil miş.
Neymiş ? efendim Biz hastaneyi yapacağız ama diğer hastaneleri kapatacağız..Neee ????
Evet kapatacağız.Derken başladılar bir bir,,
Sigorta,Göğüs,Askeri,Doğumevi ve en son Devlet hastanesine göz diktiler…
Baktılar vatandaş olayın farkına vardı,tepki büyük Yok dediler Devlet hastanesi kapatmıyoruz ama küçülteceğiz.Bir de baktık ki 70 yıllık hastane resmen kasaba hastanesi oluvermiş.
Her gün bir bölüm kapatıldı,sonra doktorlar yeni hastaneye sürgün edildi.Gitmem diyenler ya istifaya zorlandı yada tayin edildi.
Tepkiler devam edince bu sefer Biz aslında Devlet hastanesini yenileyeceğiz,daha da modernleştireceğiz dediler…Gördük ki meğer o sadece gelebilecek tepkileri perdeleme içinmiş.
Şimdi koskoca hastane isyanlarda,,,Hastalarda,Doktorlarda,personelde…
Gece Karesi’li bir vatandaş acillik olsa Allah göstermesin. Devlet hastanesinde kalp doktoru yok,hadi şehir hastansine adam yolda ölecek Allah korusun…
Vatandaş gerek alışık olduğu için gerek yakın olduğu için gerekse parası olmadığı için yinede Devlet hastanesine gelmeye devam ediyor.Ama bir bakıyorki koridorlar ana baba günü.En yakın randevu 20 gün sonrasına..
Peki niye bu duruma getirildi dersiniz? Çünkü Şehir hastaneleri hasta garantili..Yani muayene olan çok olacak ki parası ödensin.Anladınız mı şimdi sağlıkta çağ atlamanın ne olduğunu?
Haaa…Çokta haksızlık etmeyelim canım. Özeller var ya..Evet var..Girdin Özele oldun muayene,tahlildi görüntüleme idi bıraktın mı bir maaşı..Hadi geçmiş olsun…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB